Ağrı Dağı Zirve Faaliyeti-1

25 – 31 Temmuz 2020

Reklamlar

Önemli Not: Bu bir ön talep toplama duyurusudur.

Ve sonunda uzun zamandır beklediğimiz, hayalini kurduğumuz faaliyeti yapmanın; 5.137 metrelik yüksekliğiyle Türkiye’nin en yüksek dağına gitmenin zamanı geldi. Süphan Dağcılık olarak 25-31 Temmuz 2020 tarihleri arasında Türkiye’nin çatısı Ağrı Dağı’na gidiyoruz.

Dünyanın en büyük volkanik, Avrupa’nın en yüksek dağlarından birisi olan Ağrı Dağı, bulunduğu konum itibariyle açık bir havada birden fazla ülkeyi görmenizi olanak sağlamasının yanı sıra mitolojik olarak da gizemler barındırmasıyla bilinmektedir. Gelin tüm bu güzellikleri birlikte keşfedelim, birlikte Türkiye’nin çatısına tırmanalım.

Tırmanışı gerçekleştireceğimiz Güney rotasında teknik bir zorluk bulunmamakla birlikte, herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan, 3000 metre üstünde yürüyüşler gerçekleştirmiş ve kondisyonu iyi olan kişiler bu faaliyete katılabilir.

Faaliyetimiz 25 Temmuz 2020 tarihinde Van’da buluşmayla başlayacak ve yine 31 Temmuz’da Van’da sonlanacaktır.

Faaliyet Programımız şöyle;

25 Temmuz 2020: En geç öğlen 12.00’da Van’da olmanızı rica ediyoruz. Faaliyetimiz bu saatte başlamış olacaktır. Van’da buluştuktan sonra kahvaltı ve hazırlıklarımızı yaparak Doğubeyazıt’a hareket edeceğiz. Burada bölgenin en güzel otellerinden birinde konaklayacağız. Akşam yemeğimizi yedikten sonra faaliyetimize hazır olmak adına dinlenmeye geçeceğiz.

26 Temmuz 2020: Sabah otelde yapacağımız kahvaltıdan sonra dağa ulaşım için Çevirme Köyü’ne hareket edeceğiz. Buradan itibaren araçlara veda ederek yüklerimizi katırlara yükleyeceğiz. Burada aynı zamanda faaliyette tüketeceğimiz kumanyalarımızı alacağız ve yaklaşık 3 saatlik bir yürüyüşle 3.200 metrede bulunan ana kampa ulaşacağız. İlk kampımızı 3200’de kuracağız. Ardından dağa uyum adına ufak tefek yürüyüşler yapacağız, akşam yemeğimizi yedikten sonra ertesi gün yapacağımız aklimitizasyon tırmanışı için çadırlarımızda dinleniyor olacağız.

27 Temmuz 2020: 3.200 metrede geçirdiğimiz ilk gecenin ardından, günü aklimitizasyon tırmanışı yaparak geçireceğiz. Kahvaltımızı yaptıktan sonra hazırlıklarımızı yaparak 4.200 metreye kadar yükseleceğimiz birkaç saatlik yürüyüş yapacağız ve burada biraz vakit geçireceğiz. Daha sonrasında ise 3.200 metredeki kampımıza geri döneceğiz. Yine serbest vakitle dinlenip, yemeğimizi yedikten sonra ertesi gün 4.200 metre kampına hareket için dinlenmeye geçeceğiz.

Reklamlar
Reklamlar

28 Temmuz 2020: Sabah kahvaltımızı yapacağız ve hazırlıklarımızı yaparak 4.200 metredeki kampımıza hareket edeceğiz. Yüklerimizi yine katırlara yükleyeceğiz, sadece yol boyunca ihtiyacımız olacak malzemeleri yanımıza alarak devam edeceğiz. Kampa ulaştıktan sonra çadırlarımızı kurarak kampa yerleşeceğiz. Ardından yemeğimizi yiyerek gece zirveye hareket etmek üzere uyumaya geçeceğiz.

29 Temmuz 2020: Hava durumuna göre gece 02.00 – 04.00 arasında zirveye hareket edeceğiz. Yaklaşık 7 saatlik bir yürüyüşle zirveye ulaşmayı planlıyoruz. Zirvede biraz dinlendikten sonra inişe geçeceğiz. 4.200 kampına geldikten sonra biraz dinlendikten sonra, kampımızı toplayarak 3.200 metredeki ana kampımıza dönüş yapacağız. Daha sonrasında akşam yemeğimizi yiyerek dinleneceğiz.

30 Temmuz 2020: Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra dağdan inerek Doğubeyazıt’taki otelimize yerleşeceğiz. Burada serbest zamanla birlikte katılmak isteyenlerle İshak Paşa Sarayı, Nuh’un Gemisi, Meteor Çukuru’na geziler yapacağız. Daha sonrasında otele dönüp son günün tadını çıkaracağız.

31 Temmuz 2020: Artık faaliyetimiz sonlanıyor. Sabah erken saatte kahvaltımızı yaparak Van’a hareket edeceğiz. Yol üstünde Muradiye Şelalesi’ni görmek için biraz mola vereceğiz. Daha sonrasında ise öğlen 14.00 gibi faaliyetimizi sonlandıracağız.

Reklamlar

Notlar

 • Faaliyet öncesinde iletişim amaçlı Whatsapp grubu oluşturularak iletişime geçilecektir. Bu gruptan biniş saatleri ve detaylı bilgiler verilecektir.
 • Acil bir durum olduğunda aşağıdaki iletişim bilgilerinden iletişime geçebilirsiniz.
 • Uçuşlarınızı 25 Temmuz sabah 12.00’de Van’da olacak şekilde, 31 Temmuz’da ise saat 15.00’dan Van’dan hareket edecek planlamanızı rica ederiz.
 • UGO Travel, hava muhalefeti ya da olumsuz şartlar sebebiyle faaliyeti iptal etme ya da lokasyonu değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Öngörülemeyen sebeplerden dolayı faaliyetin bitiş saati değişiklik gösterebilir.
 • Faaliyet minimum 8 katılımcı ile gerçekleşecektir. Maksimum katılımcı sayısı ise 30 kişidir. Katılımcı sayılarına rehberler dahil değildir.
 • Araçlarımıza; sosyal mesafeye ve Sağlık Bakanlığı’nın yapmış olduğu açıklamalara uygun olarak aracın %50’si kadar yolcu alınacaktır.
 • Doğada hava ve arazi koşulları değişiklik gösterebileceği için sağlık koşulları elvermeyen kişilerin katılması önerilmemektedir.
 • Doğa faaliyetlerinin risk içerdiği katılımcılar tarafından bilinmelidir. Etkinliğe bunu göz önünde bulundurarak katılmanızı tavsiye ederiz.
 • Faaliyetlere yüzük, küpe ve benzeri takı ile gelmemenizi öneririz.
 • Doğaya organik olsa dahi çöp bırakılmamasını rica ederiz. Lütfen yanınızda çöpünüzü taşıyabileceğiniz poşet vb malzemeler bulundurunuz.
 • Sigara yalnızca molalar sırasında ve gruptan uzakta içilebilir. Ayrıca izmaritlerinizi de lütfen yere atmayınız.
 • Faaliyetlerimizde alkol tüketmek yasaktır.
 • Uçak biletlerinizi, hava muhalefeti sebebiyle faaliyetin değişebilme ihtimalinden ötürü değiştirebilir almanızı öneririz.
 • Bu bir UGO Travel faaliyetidir.

Fiyat Bilgisi: 2.000 TL

Bu faaliyet kapsamında katılımı kesinleşen katılımcıların, 10 Temmuz 2020 tarihine kadar faaliyet ücretlerini isim ve faaliyet açıklaması ekleyerek aşağıdaki IBAN numarasına göndermelerini rica ederiz. Bu tarihe kadar ücretini göndermeyen katılımcıların doldurmuş olduğu talep formu geçersiz sayılacaktır.

Ücrete Dahil Olanlar;

Van Ferit Melen Havalimanı’ndan itibaren tüm Ulaşım

Rehberlik

Seyahat Sigortası

Oteldeki ve dağdaki yiyecekler

Konaklama

Dahil Olmayanlar;

Buluşma noktasına ulaşım

Tüm kişisel İhtiyaçlar

Faaliyet boyunca otel ve dağda verilen kumanyalar dışında tüketilecek yiyecek – içecekler

Malzeme ihtiyacı olanlara sınırlı sayıda kamp ve teknik malzeme kiralama yoluyla temin edilebilecektir.

Ücretin Yatırılacağı Hesap Numarası

Adem Gül

Akbank – TR74 0004 6000 1988 8000 1436 49

KAYIT FORMU

Aşağıdaki İletişim Bilgilerinden Sorularınızı Sorabilir veya Kayıt Yaptırabilirsiniz.
Adem Gül
0533 323 0775
Osman Bahar
0506 426 0960
Seval Bahar
0531 974 9642

Soru / Önerileriniz / Özel Faaliyet talepleriniz için bize e-mail atabilirsiniz.

İşleniyor…
Başarılı! Listeye girdiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: