Aladağlar Güzeller & Lahitkaya Kış Tırmanışı 06-08 Ocak2023

06-08 Ocak 2023

Kış sezonu ilk zirve etkinliklerimize başlıyoruz. Dağlara duyduğumuz özlemi Aladağlar’da isimlerinden de anlaşıldığı gibi görkemli ve tadına doyulmaz iki zirveli Güzeller (3461) ve Lahitkaya (3150) faaliyetimizle gelin birlikte giderelim.

Faaliyet teknik etaplar barındırmamakla birlikte; hem uzun süredir dağcılıkla ilgilenen katılımcılara hem de yaz ve kış eğitimlerini almış fakat daha önce kış zirvesi yapmamış başlangıç seviyesine uygundur.

Program:

6-Ocak sabah Niğde otagar veya Çukurbağ köyünde Taurus Guest House pansiyonda toplanıyoruz ve güzel köy kahvaltımızı yaptıktan sonra traktörlerle akşam pınarı kamp alanına geçiyoruz. Kar durumuna göre Sarı Memed’in yurduna veya ormanın ortasına kadar traktörle gidiyoruz ardından son hazırlıkları yaptıktan sonra 1-2 saatlik yürüyüşle akşam pınarı düzlüğünde ( koca dölek )Kamp alanına yerleşip çadırlarımızı kuruyoruz ve teknik toplantıdan sonra istirahat için dinlenmeye geçiyoruz.

7 – Ocak gece 03 te (dağdaki koşullara göre belirlenecektir) zirve için harekete geçiyoruz. Hava ve kar durumu koşullarına bağlı olarak Güzeller batı çanağına gidiyoruz, çanaktaki kar durumu, yığılma, çığ riski değerlendirmesi yapıldıktan sonra batı kulvarından Güzeller zirve veya karşısındaki doğu yüzünden Lahitkaya zirvesine gideceğiz, eğer zaman ve koşullar uygunsa her iki zirve birden yapılacaktır. Zirve denemelerinden sonra kampımıza dönüp istirahate çekileceğiz.

8- Ocak sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra çadırlarımızı topluyor bizi bekleyen aracımıza yürüyor ve köye gidiyoruz. Çukurbağ köyünde faaliyet değerlendirmesinden sonra vedalaşıyoruz.

Faaliyette;4 mevsim çadır, mat, tulum(konfor derecesi -15), bileklikli 4/4 taban kış botu, kış dağcılığına uygun kıyafetler polar, gore-tex vb ceket ve alt kabuk pantalon, kaz tüyü mont yürüyüş pantolonu, iki eldiven biri iç eldiven diğeri iki parmaklı kaz tüyü veya ısı izolasyonu yüksek sentetik dolgulu, sentetik tişört, alt üst termal içlik kalın çoraplar, bere ,baf, balaklava, google gözlük ve güneş gözlüğü), baton, kask, kafa lambası, ocak-tencere seti-kartuş başlıca bulundurulması gereken malzemelerdir. Bunlara ilave emniyet kemeri, iki adet yardımcı ip (5 ve 6 mm), iki adet kilitli karabina, bir adet HMS kilitli karabina, iniş & emniyet aleti (sekizli veya atc) ve göbek bağı (120cm kapalı perlon ).

Süphan Dağcılık olarak kısıtlı sayıda çadır, kask, kazma, krampon ve emniyet kemeri kiralayabiliriz. Başvuru önceliği ile ilerleyeceğimiz için lütfen iletişime geçiniz.

Faaliyete katılmak için irtifa deneyimi aranmamakla birlikte orta ve yüksek zorlukta doğa yürüyüşleri için yetecek kondisyona sahip olmalısınız. Faaliyetin doğada gerçekleşecek olduğunu unutmamanız ve doğada kalmak ile ilgili sorununuzun olmamasını öneririz.

Bu faaliyetimize katılacak kişilerin herhangi bir kulüpten 2023 itibari ile güncelliği olan Dağcılık Lisansı’na sahip olmaları gerekmektedir.

Herhangi bir kulüp üyesi değilseniz ve lisansınız yoksa; etkinliklerimize katılmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gerekli Malzemeler

Faaliyette;En az dört mevsim çadır, mat, tulum(konfor derecesi -15), bileklikli 4/4 taban kış botu, kış dağcılığına uygun kıyafetler polar, gore-tex vb ceket ve alt kabuk pantalon, kaz tüyü mont yürüyüş pantolonu, iki eldiven biri iç eldiven diğeri iki parmaklı kaz tüyü veya ısı izolasyonu yüksek sentetik dolgulu eldiven, polar hırka ve kazak, alt üst termal içlik kalın çoraplar, bere , baf, balaklava, google gözlük ve güneş gözlüğü), baton, kask, kafa lambası, ocak-tencere seti-kartuş (500 mg) başlıca bulundurulması gereken malzemelerdir. Bunlara ilave Kazma , krampon emniyet kemeri, iki adet yardımcı ip (5 ve 6 mm), iki adet kilitli karabina, bir adet HMS kilitli karabina, iniş için emniyet aleti (sekizli veya atc) ve göbek bağı (120cm kapalı perlon ).

iki öğün kahvaltı – iki öğün akşam yemeği – atıştırmalıklar

Notlar

 • Bu bir Süphan Doğa Sporları Kulübü Derneği ve UGO Turizm ortak faaliyetidir.
 • Faaliyet öncesinde iletişim amaçlı Whatsapp grubu oluşturularak iletişime geçilecektir.
 • Acil bir durum olduğunda yukarıdaki iletişim bilgilerinden iletişime geçebilirsiniz.
 • UGO Turizm, hava muhalefeti ya da olumsuz şartlar sebebiyle faaliyeti iptal etme ya da lokasyonu değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Bu bir doğa sporudur. Öngörülemeyen sebeplerden dolayı faaliyetin bitiş saati değişiklik gösterebilir.
 • Faaliyet minimum 10 katılımcı ile gerçekleşecektir.
 • Faaliyetimizde iki dağ rehberi görev alacaktır.
 • Doğada hava ve arazi koşulları değişiklik gösterebileceği için sağlık koşulları elvermeyen kişilerin katılması önerilmemektedir.
 • Doğa faaliyetlerinin risk içerdiği katılımcılar tarafından bilinmelidir. Etkinliğe bunu göz önünde bulundurarak katılmanızı tavsiye ederiz.
 • Faaliyetlere yüzük, küpe ve benzeri takı ile gelmemenizi öneririz.
 • Doğaya organik olsa dahi çöp bırakılmamasını rica ederiz. Lütfen yanınızda çöpünüzü taşıyabileceğiniz poşet vb malzemeler bulundurunuz.
 • Sigara yalnızca molalar sırasında ve gruptan uzakta içilebilir. Ayrıca izmaritlerinizi de lütfen yere atmayınız.
 • Faaliyetlerimizde alkol tüketmek yasaktır.
 • Katılımcı sayılarına rehberler dahil değildir.

Fiyat Bilgisi: 1500 tl.

Bu faaliyet kapsamında katılımı kesinleşen katılımcıların, 3-Ocak 2023 tarihine kadar faaliyet ücretlerini isim ve faaliyet açıklaması ekleyerek aşağıdaki IBAN numarasına göndermelerini rica ederiz.

Dahil Olanlar;

Rehberlik

Köyden kamp alanına gidiş geliş Traktör

Köydeki tek öğün kahvaltı

Seyahat Sigortası

Dahil Olmayanlar;

Tüm kişisel ihtiyaçlar

Faaliyet boyunca tüketilecek yiyecek – içecekler

Toplanma yerine kadar olan ulaşım

Malzeme ihtiyacı olanlara sınırlı sayıda kamp ve teknik malzeme kiralama yoluyla temin edilebilecektir. (Tırmanış için çadır, kazma, krampon ve kask kiralanabilir)

Ücretin Yatırılacağı Hesap Numarası

Adem Gül

Akbank – TR74 0004 6000 1988 8000 1436 49

KAYIT FORMU

Aşağıdaki İletişim Bilgilerinden Sorularınızı Sorabilirsiniz.
Adem Gül
0533 323 0775
Güçlü Özen
0533 569 6205

Soru / Önerileriniz / Özel Faaliyet talepleriniz için bize e-mail atabilirsiniz.

İşleniyor…
İşlem başarılı! Listeye girdiniz.

%d blogcu bunu beğendi: