Aladağlar K.Demirkazık/ Davlumbaz/Yıldızbaşı Zirve Faaliyeti24-26Haziran 2022

24-25 -26 Haziran 2022

Yaz sezonu zirve etkinliklerimize hızla devam ediyoruz. Dağlara duyduğumuz özlemi Aladağlar’da tadına doyulmaz 3 zirveli faaliyetimizle gelin birlikte giderelim.

Faaliyet teknik etaplar barındırmamakla birlikte; hem uzun süredir dağcılıkla ilgilenen katılımcılara hem de başlangıç seviyesine uygundur. Orta ve üzeri zorlukta doğa yürüyüşleri yapan sporseverler rahatlıkla katılabilir. Davlumbaz ve Yıldızbaşı zirvesi Aladağlar için ilk adımlar 3400 metrenin üstünde yürüyüş ile ulaşılacak zirveler Aladağların muhteşem manzarası ve yüksekliğe ilk adımlar. Küçük Demirkazık doğu bacası Alpinizme geçiş aşaması içinde kaya tırmanışı ve ip tekniklerini içeren güzel bir hat.

Yedigöller Platosu

Program:

24 Haziran sabah Çukurbağ köyünde Taurus Guest House pansiyonda toplanıyoruz ve güzel köy kahvaltımızı yaptıktan sonra traktörlerle Arpalık kamp alanına geçiyoruz. Kamp alanında son hazırlıkları yapıp 20 kg geçmeyecek şekilde çantalarımızı katırlara veriyoruz. Bizlerde Teke pınarı vadisinden yaklaşık üç saatlik bir yürüyüşten sonra Dipsizgöldeki kamp alanımıza yerleşiyoruz ,çadırlarımızı kurup akşam yemeği ve teknik toplantıdan sonra dinlenmeye geçiyoruz.

25 Haziran Sabah teknik toplantıda belirleyeceğimiz bir saate bütün ekip olarak önce Davlumbaz zirve (3487) ve ardından Yıldızbaşı zirvesine (3540) gidiyoruz . İki zirveyi de yaptıktan sonra kamp alanımıza dönüp dinlenmeye çekiliyoruz.

26 Haziran sabah erkenden teknik toplantıda belirlediğimiz saatte sadece Küçük Demirkazık ekibi olarak zirveye gidiyoruz. Bir önceki gün diğer zirveye giden arkadaşalar güzelce kahvaltılarını yaptıktan sonra isteğe bağlı olarak mevsim gölünde 🏊‍♀️ yüzebilirler 🥶. Diğer ekipte zirveden döndükten sonra hızlıca toparlanıp kamp yüklerimizle beraber traktöre bineceğimiz yere yürüyoruz. Traktörle Çukurbağ köyünde faaliyet değerlendirmesinden sonra vedalaşıyoruz.

Faaliyette; çadır, mat, tulum, bileklikli yürüyüş botu, dağ ortamına uygun kıyafetler (polar, gore-tex vb ceket, yürüyüş pantolonu, eldiven, sentetik tişört, içlik), baton, kask, kafa lambası, ocak-tencere seti-kartuş başlıca bulundurulması gereken malzemelerdir. Bunlara ilave Küçük Demirkazık zirvesine gidecek arkadaşalar emniyet kemeri, iki adet yardımcı ip (5 ve 6 mm), iki adet kilitli karabina, bir adet HMS kilitli karabina, iniş & emniyet aleti (sekizli veya atc) ve göbek bağı (120cm kapalı perlon ).

Süphan Dağcılık olarak kısıtlı sayıda çadır, kask kiralayabiliriz. Başvuru önceliği ile ilerleyeceğimiz için lütfen iletişime geçiniz.

Faaliyete katılmak için irtifa deneyimi aranmamakla birlikte orta ve yüksek zorlukta doğa yürüyüşleri için yetecek kondisyona sahip olmalısınız. Faaliyetin doğada gerçekleşecek olduğunu unutmamanız ve doğada kalmak ile ilgili sorununuzun olmamasını öneririz.

Bu faaliyetimize katılacak kişilerin herhangi bir kulüpten 2022 itibari ile güncelliği olan Dağcılık Lisansı’na sahip olmaları gerekmektedir.

Herhangi bir kulüp üyesi değilseniz ve lisansınız yoksa; etkinliklerimize katılmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gerekli Malzemeler

Faaliyette; çadır, mat, tulum, bileklikli yürüyüş botu, dağ ortamına uygun kıyafetler (polar, gore-tex vb ceket, yürüyüş pantolonu, eldiven, sentetik tişört, içlik), baton, kask, kafa lambası, ocak-tencere seti-kartuş başlıca bulundurulması gereken malzemelerdir. Bunlara ilave Küçük Demirkazık zirvesine gidecek arkadaşalar emniyet kemeri, iki adet yardımcı ip (5 ve 6 mm), iki adet kilitli karabina, bir adet HMS kilitli karabina, iniş & emniyet aleti (sekizli veya atc) ve göbek bağı (120cm kapalı perlon ).

2 öğün kahvaltı – 2 öğün akşam yemeği – atıştırmalıklar

Notlar

 • Bu bir Süphan Doğa Sporları Kulübü Derneği ve UGO Turizm ortak faaliyetidir.
 • Faaliyet öncesinde iletişim amaçlı Whatsapp grubu oluşturularak iletişime geçilecektir.
 • Acil bir durum olduğunda yukarıdaki iletişim bilgilerinden iletişime geçebilirsiniz.
 • UGO Turizm, hava muhalefeti ya da olumsuz şartlar sebebiyle faaliyeti iptal etme ya da lokasyonu değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Bu bir doğa sporudur. Öngörülemeyen sebeplerden dolayı faaliyetin bitiş saati değişiklik gösterebilir.
 • Faaliyet minimum 10 katılımcı ile gerçekleşecektir.
 • Kontenjan Yıldızbaşı ve Davlumbaz 15 kişi, Küçük Demirkazık 8 kişi.
 • Doğada hava ve arazi koşulları değişiklik gösterebileceği için sağlık koşulları elvermeyen kişilerin katılması önerilmemektedir.
 • Doğa faaliyetlerinin risk içerdiği katılımcılar tarafından bilinmelidir. Etkinliğe bunu göz önünde bulundurarak katılmanızı tavsiye ederiz.
 • Faaliyetlere yüzük, küpe ve benzeri takı ile gelmemenizi öneririz.
 • Doğaya organik olsa dahi çöp bırakılmamasını rica ederiz. Lütfen yanınızda çöpünüzü taşıyabileceğiniz poşet vb malzemeler bulundurunuz.
 • Sigara yalnızca molalar sırasında ve gruptan uzakta içilebilir. Ayrıca izmaritlerinizi de lütfen yere atmayınız.
 • Faaliyetlerimizde alkol tüketmek yasaktır.
 • Katılımcı sayılarına rehberler dahil değildir.

Fiyat Bilgisi

Davlumbaz & Yıldızbaşı : 800 tl

Küçük Demirkazık : 1250tl

Bu faaliyet kapsamında katılımı kesinleşen katılımcıların, 15 Haziran 2022 tarihine kadar faaliyet ücretlerini isim ve faaliyet açıklaması ekleyerek aşağıdaki IBAN numarasına göndermelerini rica ederiz.

Dahil Olanlar;

Rehberlik

Köyden Arpalığa gidiş geliş Traktör

Gidiş tek yön bir çanta Katır taşıma

Seyahat Sigortası

Dahil Olmayanlar;

Tüm kişisel ihtiyaçlar

Faaliyet boyunca tüketilecek yiyecek – içecekler

Pansiyondaki Kahvaltı

Kamptan Dönüş Katır taşıma

Toplanma yerine kadar olan ulaşım

Malzeme ihtiyacı olanlara sınırlı sayıda kamp ve teknik malzeme kiralama yoluyla temin edilebilecektir. (Tırmanış için çadır ve kask kiralanabilir)

Ücretin Yatırılacağı Hesap Numarası

Adem Gül

Akbank – TR74 0004 6000 1988 8000 1436 49

KAYIT FORMU

Aşağıdaki İletişim Bilgilerinden Sorularınızı Sorabilirsiniz.
Adem Gül
0533 323 0775
Güçlü Özen
0533 569 6205

Soru / Önerileriniz / Özel Faaliyet talepleriniz için bize e-mail atabilirsiniz.

İşleniyor…
İşlem başarılı! Listeye girdiniz.

%d blogcu bunu beğendi: