Ararat(5137) & Süphan(4058)& Nemrut Krateri(2950) Tur Kayağı Etkinliği 15-23 Nisan 2023

15-23 Nisan 2023

Süphan dağcılığın Ararat(5137), Süphan(4058) ve Nemrut Krateri(2950) Tur kayağı etkinliğimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Hazır pist alanlarında kalabalıkla birlikte kaymaktan sıkıldıysanız ve farklı bir deneyim yaşamak istiyorsanız size kayak yaparken aynı zamanda içinde bulunduğunuz coğrafyayı keşfetme imkanı sunan TUR KAYAĞI’nı denemek isteyebilirsiniz.

Kaşif bir yönünüz varsa ve biraz fiziki güç harcamaktan da çekinmiyorsanız tur kayağı tam size göre!

Tur kayağıyla hazır pistlerden uzaklaşıp yeni rotalar keşfedeceğiz. Dağları ,tepeleri, vadileri aşıp karlar altındaki köyler ve yaylalarda kayacağız.

Sizleri Dünyanın en büyük volkanik, Avrupa’nın en yüksek dağlarından birisi olan Ararat Dağı, bulunduğu konum itibariyle açık bir havada birden fazla ülkeyi görmenizi olanak sağlamasının yanı sıra mitolojik olarak da gizemler barındırmasıyla bilinmektedir. Gelin tüm bu güzellikleri birlikte keşfedelim, birlikte Türkiye’nin çatısına tırmanalım. Çok deneyimli Mihmandar ve Tur kayağı Antrenörümüz Adem Gül liderliğinde 09-15 Nisan tarihlerinde Tur kayağı deneyimlemeye davet ediyoruz.

Faaliyetimiz 15 Nisan 2023 tarihinde Van’da buluşmayla başlayacak ve yine 23 Nisan 2023 de Van’da sonlanacaktır.

Faaliyet Programımız şöyle;

15 Nisan 2023: En geç öğlen 12.00’de Van’da olmanızı rica ediyoruz. Faaliyetimiz bu saatte başlamış olacaktır. Van’da buluştuktan sonra özel Van kahvaltısı ve hazırlıklarımızı yaparak , eğer kendimizi iyi hissediyorsak ve dağdaki kar durumu iyi ise günü değerlendirmek için hemen yanı başımızdaki Gören dağına (3030) kısa bir kayak turu yapıyoruz. Konaklayacağımız otelimize yerleştikten sonra akşam yemeğimizi yiyip, ertesi günkü faaliyetimize hazır olmak adına dinlenmeye geçeceğiz.

16 Nisan 2023 : Sabah çok erken saatte Nemrut Dağı 2948 metre Dünyanın ikinci, Türkiye’nin en büyük krater gölü olup, adını MÖ 2100’de yaşamış Babil Hükümdarı Nemrut‘tan almıştır. Nemrut Gölü, Van Gölü havzasının batısında, Bitlis ilinin Tatvan, Ahlat ve Güroymak ilçeleri arasında yer almaktadır. Nemrut’ta patlamalar sonucunda oluşan kraterin ağız genişliği 48 km2, taban genişliği 36 km² dir. Nemrut kalderasında deniz seviyesinde 2.247 m yükseklikteki krater alanı içinde ikisi büyük toplam 5 tane göl bulunmaktadır. Derinliği ortalama 100 m ve en derin noktası 155 m’dir. Göl çevresindeki sıcak sular ve kaplıcalar volkanik faaliyetlerin son izleridir. Kar ve kaynak sularıyla beslenen ve yer yer derinleşen Nemrut Gölünün suları soğuk ve tatlıdır. Yaklaşık üç saatlik bir tırmanıştan sonra manzarasına doyamayacağımız seyirden sonra, toz kar eşliğinde Van gölüne doğru kayacağız. Tabikide Bitlise gidipte Büryan yemeden dönmek olmaz 😜😉 Bugün Tatvan’daki otelimizde konaklayacağız.

17 Nisan 2023 Sabah yine çok erkenden kalkıp Van gölünün Kirpiği olan eşsiz manzarasıyla Süphan 4058 dağına hareket ediyoruz. Dağın doğu rotası olan Kışkılı köyünden yaklaşık 6 saatlik bir tırmanıştan sonra zirveye varıyoruz ve saatlerce kayağa doyacağımız bol karda büyük keyifle kayarak Kışkılı köyüne iniyoruz, biraz dinlendikten sonra aracımızla Doğubayazıt’a hareket ediyoruz ve otelimize yerleşiyoruz.

18 Nisan 2023 Sabah otelde yapacağımız kahvaltıdan sonra dağa ulaşım için Çevirme Köyü’ne hareket edeceğiz. Buradan itibaren araçlara veda ederek yüklerimizi katırlara yükleyeceğiz. Burada aynı zamanda faaliyette tüketeceğimiz kumanyalarımızı alacağız ve yaklaşık 4 saatlik bir yürüyüşle 3.400 metrede bulunan ana kampa ulaşacağız ve kampımızı 3.400 de kuracağız. Ardından dağa uyum adına ufak tefek yürüyüşler yapacağız, akşam yemeğimizi yedikten sonra ertesi gün yapacağımız aklimitizasyon tırmanışı için çadırlarımızda dinleniyor olacağız.

19 Nisan 2023 3.400 metrede geçirdiğimiz ilk gecenin ardından, günü aklimitizasyon tırmanışı yaparak geçireceğiz. Kahvaltımızı yaptıktan sonra hazırlıklarımızı yaparak 4.300 metreye kadar yükseleceğimiz birkaç saatlik kayaklı yürüyüş yapacağız ve burada biraz vakit geçireceğiz. Daha sonrasında ise 3.400 metredeki kampımıza geri döneceğiz. Yine serbest vakitle dinlenip, yemeğimizi yedikten sonra ertesi gün programı için dinlenmeye geçeceğiz.

20 Nisan 2023 Hava durumu ve grup performansına göre gece 02.00 – 03.00 arasında zirveye hareket edeceğiz. Yaklaşık 7 saatlik bir kayaklı tırmanışla zirveye ulaşmayı planlıyoruz. Zirvede biraz dinlendikten sonra inişe geçip 3.400 metredeki ana kampımıza dönüş yapacağız. Daha sonrasında akşam yemeğimizi yiyerek dinleneceğiz.

21 Nisan 2023 Bugün yedek günümüz şayet her şey planlandığı gibi giderse Doğubayazıt’a otelimize dönüyoruz. (bugün otelde konaklama yaparsak ekstra olarak katılımcılardan talep edilir.)

22 Nisan 2023 Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra dağdan inerek Doğubeyazıt’taki otelimize yerleşeceğiz. Burada serbest zamanla birlikte katılmak isteyenlerle İshak Paşa Sarayı, Nuh’un Gemisi, Meteor Çukuru’na geziler yapacağız. Daha sonrasında otele dönüp son günün tadını çıkaracağız.

23 Nisan 2023 Artık faaliyetimiz sonlanıyor. Sabah erken saatte kahvaltımızı yaparak Van’a hareket edeceğiz. Yol üstünde Muradiye Şelalesi’ni görmek için biraz mola vereceğiz. ( şayet vakit yeterli gelirse Akdamar adasındaki kiliseye gideceğiz, adaya yapacağımız tekne ve araç bedeli katılımcılardan talep edilir.) Daha sonrasında ise öğlen 18.00 gibi faaliyetimizi sonlandırıp misafirlerimizi havaalanından uğurlayacağız.

Reklamlar

Notlar

 • Faaliyet öncesinde iletişim amaçlı Whatsapp grubu oluşturularak iletişime geçilecektir. Bu gruptan biniş saatleri ve detaylı bilgiler verilecektir.
 • Acil bir durum olduğunda aşağıdaki iletişim bilgilerinden iletişime geçebilirsiniz.
 • Uçuşlarınızı 15 Nisan 2023 12.00’de Van’da olacak şekilde, 23 Nisan 2023 de ise saat 17.00’den Van’dan hareket edecek planlamanızı rica ederiz.
 • UGO Turizm seyahat acentası, hava muhalefeti ya da olumsuz şartlar sebebiyle faaliyeti iptal etme ya da lokasyonu değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Öngörülemeyen sebeplerden dolayı faaliyetin bitiş saati değişiklik gösterebilir.
 • Faaliyet minimum 8 katılımcı ile gerçekleşecektir. Maksimum katılımcı sayısı ise 12 kişidir. Katılımcı sayılarına rehberler dahil değildir.
 • Uçak biletlerinizi, hava muhalefeti sebebiyle faaliyetin değişebilme ihtimalinden ötürü değiştirebilir almanızı öneririz.
 • Doğada hava ve arazi koşulları değişiklik gösterebileceği için sağlık koşulları elvermeyen kişilerin katılması önerilmemektedir.
 • Doğa faaliyetlerinin risk içerdiği katılımcılar tarafından bilinmelidir. Etkinliğe bunu göz önünde bulundurarak katılmanızı tavsiye ederiz.
 • Faaliyetlere yüzük, küpe ve benzeri takı ile gelmemenizi öneririz.
 • Doğaya organik olsa dahi çöp bırakılmamasını rica ederiz. Lütfen yanınızda çöpünüzü taşıyabileceğiniz poşet vb malzemeler bulundurunuz.
 • Sigara yalnızca molalar sırasında ve gruptan uzakta içilebilir. Ayrıca izmaritlerinizi de lütfen yere atmayınız.
 • Faaliyetlerimizde alkol tüketmek yasaktır.
 • Bu bir UGO Turizm faaliyetidir.

Fiyat Bilgisi:

Bu faaliyet kapsamında katılımı kesinleşen katılımcıların, 5Nisan 2023 tarihine kadar faaliyet ücretlerini isim ve faaliyet açıklaması ekleyerek aşağıdaki IBAN numarasına göndermelerini rica ederiz. Bu tarihe kadar ücretini göndermeyen katılımcıların doldurmuş olduğu talep formu geçersiz sayılacaktır.

Ücrete Dahil Olanlar;

Van Ferit Melen Havalimanı’ndan itibaren tüm Ulaşım

Dağdaki İki kişilik çadır konaklması

Rehberlik

Seyahat Sigortası

4 gece 3 yıldızlı otel konaklama ve sabah kahvaltısı

Özel Van kahvaltısı

Faaliyet boyunca öğlen kumanyaları

Dahil Olmayanlar;

Buluşma noktasına ulaşım

Tüm kişisel İhtiyaçlar

Faaliyet boyunca otel ve dağda verilen kumanyalar dışında tüketilecek yiyecek – içecekler

Alkollü içecekler

Akşam yemekleri

Ören yeri ve müze giriş ücretleri

NOT:

Konaklama 2 kişilik odalarda yapılacaktır, tek kalmak isteyenler ,tek kişi oda farkı ücretini ödeyecektir.

GEREKLİ EKİPMANLAR:

Dağ kayağı ve ekipmanları çığ sondası, çığ sinyal cihazı (DWA), kar küreği, Krampon kask, baton, 35lt sırt çantası, ana kampa yüklerin taşınması için Duffle Bag, Konfor derecesi en az -15 olan kaz tüyü dolgulu, uyku tulumu ,gözlük, termos ve teknik kıyafetler (performans özellikli).

Ücretin Yatırılacağı Hesap Numarası

Adem Gül

Akbank – TR74 0004 6000 1988 8000 1436 49

KAYIT FORMU

Aşağıdaki İletişim Bilgilerinden Sorularınızı Sorabilir veya Kayıt Yaptırabilirsiniz.
Adem Gül
0533 323 0775
Nejdet Bozkurt
0506 698 1425

Soru / Önerileriniz / Özel Faaliyet talepleriniz için bize e-mail atabilirsiniz.

İşleniyor…
İşlem başarılı! Listeye girdiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: