Dağların Denizi! Van Gölü 😊 Tur Kayağı Etkinliği

9 – 13 Nisan 2022

Süphan dağcılık olarak, sonunda uzun zamandır beklediğimiz, hayalini kurduğumuz Tur kayağı etkinliğimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Hazır pist alanlarında kalabalıkla birlikte kaymaktan sıkıldıysanız ve farklı bir deneyim yaşamak istiyorsanız size kayak yaparken aynı zamanda içinde bulunduğunuz coğrafyayı keşfetme imkanı sunan TUR KAYAĞI’nı denemek isteyebilirsiniz.

Kaşif bir yönünüz varsa ve biraz fiziki güç harcamaktan da çekinmiyorsanız tur kayağı tam size göre!

Tur kayağıyla hazır pistlerden uzaklaşıp yeni rotalar keşfedeceğiz. Dağları ,tepeleri, vadileri aşıp karlar altındaki köyler ve yaylalarda kayacağız.

Sizleri Dağların Denizi Van gölü havzasındaki yüksek dağlarda (Başet dağı 3684, Artos dağı 3550, Piramit tepe 3050 ve Kırapet geçidi 3200 metreden Bahçesaray şehir merkezine iniş) çok deneyimli Mihmandar ve Antrenörlerimiz Adem Gül ve Nejdet Bozkurt liderliğinde 9-13 Nisan tarihlerinde Tur kayağı deneyimlemeye davet ediyoruz.

Faaliyetimiz 9 Nisan 2022 tarihinde Van’da buluşmayla başlayacak ve yine 13 Nisan 2022 de Van’da sonlanacaktır.

Faaliyet Programımız şöyle;

9 Nisan 2022: En geç öğlen 12.00’da Van’da olmanızı rica ediyoruz. Faaliyetimiz bu saatte başlamış olacaktır. Van’da buluştuktan sonra özel Van kahvaltısı ve hazırlıklarımızı yaparak ,Türkiye’nin en yüksek karayolu geçidi olan Kırapet 3200 metreden, Bahçesaray şehir merkezine uzun bir vadi içinden kayarak ineceğiz. Bahçesaray şehir merkezinde bir halk kahvesinde çaylarımızı içtikten sonra Van’a hareket edeceğiz. Burada konaklayacağımız otelimize yerleştikten sonra Akşam yemeğimizi yiyip, ertesi günkü faaliyetimize hazır olmak adına dinlenmeye geçeceğiz.

10 Nisan 2022 : En geç sabah 07 de otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra Görentaş bölgesinde Piramit tepe 3050 (Çat dağı) hareket edeceğiz ve yaklaşık 3.5 saatlik bir tırmanıştan sonra toz karda kaymanın keyfini çıkararak , akşam yemeği ve otel konaklamamız için Van’a hareket ediyoruz.

11 Nisan 2022: Sabah erkenden kalkıp otelimizde 6 da kahvaltımızı yaptıktan sonra ,manzarasına doyamayacağınız Gevaş ilçesi sınırları içerisinde 3550 metre yüksekliğinde sönmüş volkan dağı olan ,Güneydoğu Torosların devamı, görünümünden dolayı Çadır dağı da denen muhteşem Van gölü manzarasıyla kayacağımız Artos dağına gidiyoruz. Yaklaşık 5 saatlik kayaklı tırmanıştan sonra ,derin vadi içlerinden bol karda kayarak bugünkü faaliyetimizde bitirmiş olacağız. Akşam yemeği için muhteşem yöresel yemeklerin sergilendiği Kuşhane lokantasında yemeklerimizi yedikten sonra otelimizde dinlenmeye geçiyoruz.

Reklamlar
Reklamlar

12 Nisan 2022 : Sabah kahvaltımızı yapacağız ve hazırlıklarımızı yaparak, Van’ın Gürpınar sınırları içerisinde faaliyetimizin en yüksek dağı ve muhteşem doğası olan Başet dağı (3684 m) yaklaşık 6 saatlik kayaklı tırmanıştan sonra derin vadi sırtlarından kayarak Tekmal köyüne iniyoruz. Faaliyetimizin son gününü de bitirmiş oluyoruz. Akşam yemekten sonra Van barlarında eğlendikten sonra 😉 otelimizde dinlenmeye çekiliyoruz.

13 Nisan 2022 Bugün artık yeni faaliyetlerde buluşmak dileğiyle misafirlerimizi havaalanından uğurluyoruz✌✌😊❤.

Reklamlar

Notlar

 • Faaliyet öncesinde iletişim amaçlı Whatsapp grubu oluşturularak iletişime geçilecektir. Bu gruptan biniş saatleri ve detaylı bilgiler verilecektir.
 • Acil bir durum olduğunda aşağıdaki iletişim bilgilerinden iletişime geçebilirsiniz.
 • Uçuşlarınızı 9 Nisan sabah 12.00’de Van’da olacak şekilde, 13 Nisan da ise saat 15.00’dan Van’dan hareket edecek planlamanızı rica ederiz.
 • UGO Turizm seyahat acentası, hava muhalefeti ya da olumsuz şartlar sebebiyle faaliyeti iptal etme ya da lokasyonu değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Öngörülemeyen sebeplerden dolayı faaliyetin bitiş saati değişiklik gösterebilir.
 • Faaliyet minimum 8 katılımcı ile gerçekleşecektir. Maksimum katılımcı sayısı ise 12 kişidir. Katılımcı sayılarına rehberler dahil değildir.
 • Araçlarımıza; sosyal mesafeye ve Sağlık Bakanlığı’nın yapmış olduğu açıklamalara uygun olarak hareket edilecektir.
 • Doğada hava ve arazi koşulları değişiklik gösterebileceği için sağlık koşulları elvermeyen kişilerin katılması önerilmemektedir.
 • Doğa faaliyetlerinin risk içerdiği katılımcılar tarafından bilinmelidir. Etkinliğe bunu göz önünde bulundurarak katılmanızı tavsiye ederiz.
 • Faaliyetlere yüzük, küpe ve benzeri takı ile gelmemenizi öneririz.
 • Doğaya organik olsa dahi çöp bırakılmamasını rica ederiz. Lütfen yanınızda çöpünüzü taşıyabileceğiniz poşet vb malzemeler bulundurunuz.
 • Sigara yalnızca molalar sırasında ve gruptan uzakta içilebilir. Ayrıca izmaritlerinizi de lütfen yere atmayınız.
 • Faaliyetlerimizde alkol tüketmek yasaktır.
 • Uçak biletlerinizi, hava muhalefeti sebebiyle faaliyetin değişebilme ihtimalinden ötürü değiştirebilir almanızı öneririz.
 • Bu bir UGO Turizm faaliyetidir.

Fiyat Bilgisi: 5.250 TL

Bu faaliyet kapsamında katılımı kesinleşen katılımcıların, 4 Nisan 2022 tarihine kadar faaliyet ücretlerini isim ve faaliyet açıklaması ekleyerek aşağıdaki IBAN numarasına göndermelerini rica ederiz. Bu tarihe kadar ücretini göndermeyen katılımcıların doldurmuş olduğu talep formu geçersiz sayılacaktır.

Ücrete Dahil Olanlar;

Van Ferit Melen Havalimanı’ndan itibaren tüm Ulaşım

Rehberlik , ilk günkü geleneksel Van kahvaltısı

Seyahat Sigortası

4 gece 3 yıldızlı otel konaklama ve sabah kahvaltısı

Dağdaki 4 günlük öğlen kumanyaları

Dahil Olmayanlar;

Buluşma noktasına ulaşım

Tüm kişisel İhtiyaçlar

Faaliyet boyunca otel ve dağda verilen kumanyalar dışında tüketilecek yiyecek – içecekler

Akşam yemekleri

NOT:

Konaklama 2 kişilik odalarda yapılacaktır, tek kalmak isteyenler ,tek kişi oda farkı ücretini ödeyecektir.

GEREKLİ EKİPMANLAR:

Dağ kayağı ve ekipmanları çığ sondası, çığ sinyal cihazı (DWA), kar küreği, kask, baton, 35lt sırt çantası, gözlük, termos ve teknik kıyafetler (performans özellikli).

Ücretin Yatırılacağı Hesap Numarası

Adem Gül

Akbank – TR74 0004 6000 1988 8000 1436 49

KAYIT FORMU

Aşağıdaki İletişim Bilgilerinden Sorularınızı Sorabilir veya Kayıt Yaptırabilirsiniz.
Adem Gül
0533 323 0775
Nejdet Bozkurt
0506 698 1425

Soru / Önerileriniz / Özel Faaliyet talepleriniz için bize e-mail atabilirsiniz.

İşleniyor…
İşlem başarılı! Listeye girdiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: