Dağların Denizi! Van Dağları Tur Kayağı Etkinliği 28Mart-05 Nisan 2023

28 Mart – 05 Nisan 2023

Süphan dağcılığın artık marka faaliyeti olan Van dağları Tur kayağı etkinliğimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Hazır pist alanlarında kalabalıkla birlikte kaymaktan sıkıldıysanız ve farklı bir deneyim yaşamak istiyorsanız size kayak yaparken aynı zamanda içinde bulunduğunuz coğrafyayı keşfetme imkanı sunan TUR KAYAĞI’nı denemek isteyebilirsiniz.

Kaşif bir yönünüz varsa ve biraz fiziki güç harcamaktan da çekinmiyorsanız tur kayağı tam size göre!

Tur kayağıyla hazır pistlerden uzaklaşıp yeni rotalar keşfedeceğiz. Dağları ,tepeleri, vadileri aşıp karlar altındaki köyler ve yaylalarda kayacağız.

Sizleri Dağların Denizi Van gölü havzasındaki yüksek dağlarda (Süphan dağı 4058, Tatvan Nemrut Krateri 2948, Artos dağı 3550, Piramit tepe 3050, Vavira 3450 Süphan ASİ zirvesi 4010 çok deneyimli Mihmandar ve Tur kayağı Antrenörlerimiz Adem Gül ve Nejdet Bozkurt liderliğinde 28 Mart-05 Nisan tarihlerinde Tur kayağı deneyimlemeye davet ediyoruz.

Faaliyetimiz 28 Mart 2023 tarihinde Van’da buluşmayla başlayacak ve yine 05 Nisan 2023 de Van’da sonlanacaktır.

Faaliyet Programımız şöyle;

28 Mart 2023: Van’da buluştuktan sonra konaklayacağımız otelimize yerleştikten sonra Akşam yemeğimizi yiyip, ertesi günkü faaliyetimize hazır olmak adına dinlenmeye geçeceğiz.

29 Mart 2023 : En geç sabah 07 de otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra Görentaş bölgesinde Piramit tepe 3050 (Çat dağı) hareket edeceğiz ve yaklaşık 3.5 saatlik bir tırmanıştan sonra toz karda kaymanın keyfini çıkararak , akşam yemeği ve otel konaklamamız için Van’a hareket ediyoruz.

30 Mart 20223 Sabah erkenden kalkıp otelimizde saat 06.00 da kahvaltımızı yaptıktan sonra ,manzarasına doyamayacağınız Gevaş ilçesi sınırları içerisinde 3550 metre ,Güneydoğu Torosların devamı, görünümünden dolayı Çadır dağı da denen muhteşem Van gölü manzarasıyla kayacağımız Artos dağına gidiyoruz. Yaklaşık 6 saatlik kayaklı tırmanıştan sonra ,derin vadi içlerinden bol karda kayarak bugünkü faaliyetimizde bitirmiş olacağız. Akşam yemeği için muhteşem yöresel yemeklerin sergilendiği Kuşhane lokantasında yemeklerimizi yedikten sonra otelimizde dinlenmeye geçiyoruz.

31 Mart 2023 Sabah erkenden kalkıp otelimizde saat 06.00 da kahvaltımızı yaptıktan sonra Güneydoğu torosların uzantısı olan Vavira 3450 dağına gidiyoruz. Yaklaşık 6 saatlik kayaklı tırmanıştan sonra ,derin vadi içlerinden bol karda kayarak bugünkü faaliyetimizde bitirmiş olacağız. Akşam yemeği için muhteşem yöresel yemeklerin sergilendiği Kuşhane lokantasında yemeklerimizi yedikten sonra otelimizde dinlenmeye geçiyoruz.

Reklamlar
Reklamlar

1 Nisan 2023 : Sabah çok erken saatte Nemrut Dağı 2948 metre

dünyanın ikinci, Türkiye’nin en büyük krater gölü olup, adını MÖ 2100’de yaşamış Babil Hükümdarı Nemrut‘tan almıştır.

Nemrut Gölü, Van Gölü havzasının batısında, Bitlis ilinin Tatvan, Ahlat ve Güroymak ilçeleri arasında yer almaktadır.

Nemrut’ta patlamalar sonucunda oluşan kraterin ağız genişliği 48 km2, taban genişliği 36 km² dir. Nemrut kalderasında deniz seviyesinde 2.247 m yükseklikteki krater alanı içinde ikisi büyük toplam 5 tane göl bulunmaktadır. Derinliği ortalama 100 m ve en derin noktası 155 m’dir. Göl çevresindeki sıcak sular ve kaplıcalar volkanik faaliyetlerin son izleridir. Kar ve kaynak sularıyla beslenen ve yer yer derinleşen Nemrut Gölünün suları soğuk ve tatlıdır. Yaklaşık üç saatlik bir tırmanıştan sonra manzarasına doyamayacağımız seyirden sonra, toz kar eşliğinde Van gölüne doğru kayacağız. Tabikide Bitlise gidipte Büryan yemeden dönmek olmaz 😜😉 Bugün Tatvan’daki otelimizde konaklayacağız.

2 Nisan 2023 Artık dört günlük bir yoğun tırmanıştan sonra dinlenme günü Van kalesi, Akdamar Adası , Van Müzesi ve kedi evini gezerek Yaklaşık 6 saatlik kayaklı tırmanıştan sonra ,derin vadi içlerinden bol karda kayarak bugünkü faaliyetimizde bitirmiş olacağız. Akşam yemeği için muhteşem yöresel yemeklerin sergilendiği lokantamızda yemek yedikten sonra otelimizde dinlenmeye geçiyoruz.

3 Nisan 2023 de Süphan dağının eşsiz Güney batı sırtında kilometrelerce uzunlukta kesintisiz kayacağımız ASİ 4010 zirvesine gidiyoruz.

4 Nisan 2023 Sabah yine çok erkenden kalkıp Van gölünün Kirpiği olan eşsiz manzarasıyla Süphan 4058 dağına hareket ediyoruz. Dağın doğu rotası olan Kışkılı köyünden yaklaşık 6 saatlik bir tırmanıştan sonra zirveye varıyoruz ve saatlerce kayağa doyacağımız bol karda büyük keyifle kayarak Kışkılı köyüne iniyoruz, biraz dinlendikten sonra aracımızla Erciş karayoluyla Vandaki otelimize dönüyoruz.

5 Nisan 2023 Bugün yeni faaliyetlerde buluşma dileğiyle misafirlerimizi havaalanından uğurluyoruz.

Reklamlar

Notlar

 • Faaliyet öncesinde iletişim amaçlı Whatsapp grubu oluşturularak iletişime geçilecektir. Bu gruptan biniş saatleri ve detaylı bilgiler verilecektir.
 • Acil bir durum olduğunda aşağıdaki iletişim bilgilerinden iletişime geçebilirsiniz.
 • Uçuşlarınızı 28 Mart 12.00’de Van’da olacak şekilde, 5 Nisan da ise saat 17.00’den Van’dan hareket edecek planlamanızı rica ederiz.
 • UGO Turizm seyahat acentası, hava muhalefeti ya da olumsuz şartlar sebebiyle faaliyeti iptal etme ya da lokasyonu değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Öngörülemeyen sebeplerden dolayı faaliyetin bitiş saati değişiklik gösterebilir.
 • Faaliyet minimum 8 katılımcı ile gerçekleşecektir. Maksimum katılımcı sayısı ise 12 kişidir. Katılımcı sayılarına rehberler dahil değildir.
 • Uçak biletlerinizi, hava muhalefeti sebebiyle faaliyetin değişebilme ihtimalinden ötürü değiştirebilir almanızı öneririz.
 • Doğada hava ve arazi koşulları değişiklik gösterebileceği için sağlık koşulları elvermeyen kişilerin katılması önerilmemektedir.
 • Doğa faaliyetlerinin risk içerdiği katılımcılar tarafından bilinmelidir. Etkinliğe bunu göz önünde bulundurarak katılmanızı tavsiye ederiz.
 • Faaliyetlere yüzük, küpe ve benzeri takı ile gelmemenizi öneririz.
 • Doğaya organik olsa dahi çöp bırakılmamasını rica ederiz. Lütfen yanınızda çöpünüzü taşıyabileceğiniz poşet vb malzemeler bulundurunuz.
 • Sigara yalnızca molalar sırasında ve gruptan uzakta içilebilir. Ayrıca izmaritlerinizi de lütfen yere atmayınız.
 • Faaliyetlerimizde alkol tüketmek yasaktır.
 • Bu bir UGO Turizm faaliyetidir.

Fiyat Bilgisi: Sürekli artan maliyet ve yakıt fiyatlarından dolayı , faaliyetimize 15 gün kala açıklanacaktır. Açıklanan fiyat sadece Türkiye’de yaşan misafirlerimiz için geçerlidir. Yurt dışında yaşayan misafirlerimiz lütfen info@suphandagcilik.com dan iletişime geçiniz.

Bu faaliyet kapsamında katılımı kesinleşen katılımcıların, 25 Mart 2023 tarihine kadar faaliyet ücretlerini isim ve faaliyet açıklaması ekleyerek aşağıdaki IBAN numarasına göndermelerini rica ederiz. Bu tarihe kadar ücretini göndermeyen katılımcıların doldurmuş olduğu talep formu geçersiz sayılacaktır.

Ücrete Dahil Olanlar;

Van Ferit Melen Havalimanı’ndan itibaren tüm Ulaşım

Rehberlik , ilk günkü geleneksel Van kahvaltısı

Seyahat Sigortası

9 gece 3 yıldızlı otel konaklama ve sabah kahvaltısı

Dağdaki 6 günlük öğlen kumanyaları

Dahil Olmayanlar;

Buluşma noktasına ulaşım

Tüm kişisel İhtiyaçlar

Faaliyet boyunca otel ve dağda verilen kumanyalar dışında tüketilecek yiyecek – içecekler

Akşam yemekleri

NOT:

Konaklama 2 kişilik odalarda yapılacaktır, tek kalmak isteyenler ,tek kişi oda farkı ücretini ödeyecektir.

GEREKLİ EKİPMANLAR:

Dağ kayağı ve ekipmanları çığ sondası, çığ sinyal cihazı (DWA), kar küreği, kask, baton, 35lt sırt çantası, gözlük, termos ve teknik kıyafetler (performans özellikli).

Ücretin Yatırılacağı Hesap Numarası

Adem Gül

İş Bankası: TR710006400000110211380743

KAYIT FORMU

Aşağıdaki İletişim Bilgilerinden Sorularınızı Sorabilir veya Kayıt Yaptırabilirsiniz.
Adem Gül
0533 323 0775
Nejdet Bozkurt
0506 698 1425

Soru / Önerileriniz / Özel Faaliyet talepleriniz için bize e-mail atabilirsiniz.

İşleniyor…
İşlem başarılı! Listeye girdiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: