Demirkazık Peck Kulvarı- İtoturumu ve Emler-Karasay Zirve Faaliyeti

18 – 22 Mayıs 2022

Yaz sezonu zirve etkinliklerimize hızla devam ediyoruz. Dağlara duyduğumuz özlemi, rehberlerimiz Adem Gül & Güçlü Özen ve Nejdet Bozkurt liderliğinde Aladağlar’da tadına doyulmaz 4 zirveli faaliyetimizle gelin birlikte giderelim.

Faaliyetimiz iki ayrı gruptan oluşacaktır birinci grubumuz Emler ve Karasay, ikinci grubumuz Demirkazık Hodgkin Peck kulvarı ve İt oturumu zirveleri deneyecektir.

Birinci grup Aladağların güzel zirvelerinden olan Emler (3723) ve Karasay (3550) faaliyet teknik etaplar barındırmamakta; hem uzun süredir dağcılıkla ilgilenen katılımcılara hem de başlangıç seviyesine uygundur. Orta ve üzeri zorlukta doğa yürüyüşleri yapan sporseverler rahatlıkla katılabilir.

İkinci grup Demirkazık Peck kulvarı: Artık klasikleşmiş bir kulvar çıkışı, mutlaka tecrübe edilmesi gereken, uzun, ruhunuzu sınayacağınız kulvar ve son 2 ip boyu teknik pasajı ile zorlu bir deneyim. İtoturumu: Kısa, ulaşımı kolay ama son 3 ip boyu teknik etap içeren zevkli bir tırmanış. V- derecelik kısa pasaj geçişleri olan ve daha teknik yüzeyleri hayal edenler için iyi bir tecrübe fırsatı edinmek istiyorsanız ve dağcılık bütün teknik eğitimlerinizi tamamlamış, (kaya tırmanışı ve kazma krampon) belli derece tırmanış seviyesine sahipseniz bu faaliyeti kaçırmamalısınız!.

Büyük Demirkazık

18 Mayıs akşamı İstanbul’dan hareket ile başlayacak olan faaliyetimiz 22 Mayıs tekrar İstanbul’a dönüşle tamamlanacaktır.

Faaliyette; çadır, mat, tulum, tepe lambası,bileklikli yürüyüş botu (4/2 veya 4/3) tabanlı, dağ ortamına uygun kıyafet (polar, gore-tex vb ceket, yürüyüş pantolonu, sentetik tişört, içlik), baton, kask, ocak-tencere seti-kartuş teknik malzeme olarak Kazma, krampon, emniyet kemeri, Hms karabina, karabina, iniş malzemesi (atc veya sekizli), yardımcı ip (5 ve 6mm), göbek bağı (emniyet perlonu ), açık tüplü perlon ,kask başlıca bulundurulması gereken zorunlu malzemelerdir.

Not; Emler& Karasay zirvesine katılacaklar teknik malzeme getirme zorunluluğu yoktur.

Süphan Dağcılık olarak kısıtlı sayıda çadır, kamp tencere seti, kask, emniyet kemeri, kazma, krampon kiralayabiliriz. Başvuru önceliği ile ilerleyeceğimiz için lütfen iletişime geçiniz.

Faaliyete katılmak için irtifa deneyimi aranmamakla birlikte orta ve yüksek zorlukta doğa yürüyüşleri için yetecek kondisyona sahip olmalısınız. Faaliyetin doğada gerçekleşecek olduğunu unutmamanız ve doğada kalmak ile ilgili sorununuzun olmamasını öneririz.

Bu faaliyetimize katılacak kişilerin herhangi bir kulüpten 2022 itibari ile güncelliği olan Dağcılık Lisansı’na sahip olmaları gerekmektedir.

Herhangi bir kulüp üyesi değilseniz ve lisansınız yoksa; etkinliklerimize katılmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Program:

18- Mayıs Çarşamba akşamı İncirli’den hareket edilip E-5 üzerinden katılımcılar alınarak Ankara Üzerinden Niğde’ye doğru yola çıkılacaktır.

19- Mayıs Perşembe sabah saatlerinde Niğde’de kahvaltı ve son alışveriş molası ardından Çukurbağ köyüne ve devamında traktör ile kamp alanımıza hareket edeceğiz. Karayalak kamp alanımıza yerleşip çadırlarımızı kurduktan sonra, kısa bir uyum yürüyüşü yaparak, kampta akşam yemeği, teknik toplantı ve istirahat için çadırlarımızda dinleneceğiz.

20- Mayıs Cuma gece 01 de kalkıp son hazırlıkları yaptıktan sonra Narpuz vadisinden geçerek iki saatlik yürüyüşle kulvarın başlangıç noktasına gelmeyi planlıyoruz. Kulvar girişinden yaklaşık 5 saatlik bir tırmanıştan sonra zirvede olmayı hedefliyoruz. Zirve seremonisi, ardından klasik rota üzerinden kamp alanına dönüyoruz. Emler grubu ise hava ve katılımcı sayısına göre çıkış saati rehberlerimiz tarafından teknik toplantıda duyurulacaktır. Emler gidecek grubumuz önce Emler zirve yapacak vakit ve grubun performansına göre Çelikbuyduranın üstündeki Kızılkakaya geçidinden Karasay zirveyi yaparak kamp alanına dönecektir.

21- Mayıs Cumartesi dinlenme olarak planlıyoruz, bir gün önce her iki gurupta ciddi anlamda efor sarf edeceği için, bugünümüzü dinlenerek dağın keyfini çıkarmayı düşünüyoruz. İsteyenler çevredeki vadilerde yürüyüş yapabilirler.

22- Mayıs Pazar günü gece 03 de kalkıp son hazırlıkları yapıp, iki saatlik bir yürüyüşten sonra ,İtoturumu zirve hareketinin başladığı noktaya varıyoruz. Emniyet kemerlerimizi giyip kuşanıyoruz, rehberler eşliğinde yaklaşık 3 saatlik heyecanlı bir tırmanışla zirveye varıyoruz. Zirve seremonisi sonrası , tırmandığımız yerden tekrar inerek kamp alanımıza hareket ediyoruz. İkinci grubumuz ise rehberimizin belirlediği, Akşam pınarı, Narpuz vadisi ve Eznevit yayla ,bu üç rotadan birine doğa yürüyüşü yapacaklar. Her iki grubun dönüş saatine göre, kampta kısa bir dinlenmeden sonra, hızlı bir şekilde toplanarak İstanbul’a doğru yola koyuluyoruz.

NOTLAR

Faaliyetimiz iki ayrı grupla farklı zirveler denenecektir. Faaliyette Peck kulvarı & İtoturumu için belirlenen kontenjan 13 kişi, Emler & Karasay için kontenjan 14 kişidir ve rehberler kontenjana dahil değildir. Program hava şartlarına göre rehberlerimiz tarafından değiştirme hakkına sahiptir. Öncelikli ana zirveler hedeflendiği için program detayları teknik toplantıda duyurulacaktır. Programa kayıt yaptırıp ta malzeme ve teknik yeterliliği olmayan sporcular teknik toplantıda gerek görülürse mülakat yapıldıktan sonra hangi gurupla faaliyete devam edeceği belirlenecektir. Lütfen; katılım formunu doldururken hangi grupta olduğunuzu belirtiniz. (birinci grup Emler-Karasay, ikinci grup Peck kulvarı- İtoturumu)

Gerekli Malzemeler

Temel Kamp Malzemeleri (Çadır / Mat / Tulum / Yemek Seti-Ocak/ Kartuş vb.)
Trekking yada Dağcılık Botu

Kask ,kazma ,krampon, hms, karabina, emniyet kemeri,5 – 6 mm yardımcı ip, iniş aleti atc – sekizli.

Baton

Dağ Ortamına Elverişli Kıyafet

Güneş Kremi vb. yardımcı malzeme

3 öğün kahvaltı – 3 öğün akşam yemeği – atıştırmalıklar

Genel Notlar

 • Bu bir Süphan Doğa Sporları Kulübü Derneği ve UGO Turizm ortak faaliyetidir.
 • Faaliyet öncesinde iletişim amaçlı Whatsapp grubu oluşturularak iletişime geçilecektir. Bu gruptan biniş saatleri ve detaylı bilgiler verilecektir.
 • Lütfen biniş saatinden 10 dakika önce durakta olunuz.
 • Acil bir durum olduğunda yukarıdaki iletişim bilgilerinden iletişime geçebilirsiniz.
 • UGO Turizm hava muhalefeti ya da olumsuz şartlar sebebiyle faaliyeti iptal etme ya da lokasyonu değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Bu bir doğa sporudur. Öngörülemeyen sebeplerden dolayı faaliyetin bitiş saati değişiklik gösterebilir.
 • Faaliyet minimum 15 katılımcı ile gerçekleşecektir.
 • Doğada hava ve arazi koşulları değişiklik gösterebileceği için sağlık koşulları elvermeyen kişilerin katılması önerilmemektedir.
 • Doğa faaliyetlerinin risk içerdiği katılımcılar tarafından bilinmelidir. Etkinliğe bunu göz önünde bulundurarak katılmanızı tavsiye ederiz.
 • Faaliyetlere yüzük, küpe ve benzeri takı ile gelmemenizi öneririz.
 • Doğaya organik olsa dahi çöp bırakılmamasını rica ederiz. Lütfen yanınızda çöpünüzü taşıyabileceğiniz poşet vb malzemeler bulundurunuz.
 • Sigara yalnızca molalar sırasında ve gruptan uzakta içilebilir. Ayrıca izmaritlerinizi de lütfen yere atmayınız.
 • Faaliyetlerimizde alkol tüketmek yasaktır.
 • Katılımcı sayılarına rehberler dahil değildir.

Fiyat Bilgisi

Ülkemizdeki hızlı değişen yakıt fiyatlarından dolayı faaliyet ücreti katılımcılara, faaliyete 15 gün kala duyurulacaktır.

Bu faaliyet kapsamında katılımı kesinleşen katılımcıların, 2 mayıs 2022 tarihine kadar faaliyet ücretlerini isim ve faaliyet açıklaması ekleyerek aşağıdaki IBAN numarasına göndermelerini rica ederiz.

Dahil Olanlar;

Ulaşım

Rehberlik

Seyahat Sigortası

Traktör ve katır hizmeti

Dahil Olmayanlar;

Tüm kişisel ihtiyaçlar

Faaliyet boyunca tüketilecek yiyecek – içecekler

Malzeme ihtiyacı olanlara sınırlı sayıda kamp ve teknik malzeme kiralama yoluyla temin edilebilecektir. (Tırmanış için çadır, kask, emniyet kemeri, krampon, kazma, kamp yemek seti kiralanabilir)

Ücretin Yatırılacağı Hesap Numarası

Adem Gül

Akbank – TR74 0004 6000 1988 8000 1436 49

KAYIT FORMU

Aşağıdaki İletişim Bilgilerinden Sorularınızı Sorabilirsiniz.
Adem Gül
0533 323 0774
Güçlü Özen

0533 569 6205

Nejdet Bozkurt
0506 698 1425

Soru / Önerileriniz / Özel Faaliyet talepleriniz için bize e-mail atabilirsiniz.

İşleniyor…
İşlem başarılı! Listeye girdiniz.

%d blogcu bunu beğendi: