Erciyes Dağı Kış Tırmanışı 10-12 Mart 2023

10 – 12 Mart 2023

Süphan Dağcılık olarak, 2023’ün son kış tırmanış faaliyetinde rotamızı Erciyes Dağı’na (3917m) çevirdik.

10-12 Mart 2023 tarihlerinde gerçekleşecek olan faaliyetimizi katılmak için kış dağcılığı eğitimleriniz tam olmalıdır. Süphan Dağcılık ya da TDF, farklı kulüp veya topluluklardan almış olduğunuz eğitimler geçerlidir.

Fotoğraf: Osman Bahar

Bu faaliyetimiz 10 Mart Cuma İstanbul çıkışlı olup, bitiş tarihi ise 12 Mart 02:00’de İstanbul’da olacak şekilde planlanmıştır. Bu faaliyetin doğada gerçekleşeceğini unutmamanızı ve özellikle İstanbul’a varış zamanlamasının değişiklik gösterebileceğini hatırlatmak isteriz.

Şeytan kulvarı rotasından planladığımız bu çıkışımıza katılacak kişilerin herhangi bir kulüpten 2023 itibari ile güncelliği olan Dağcılık Lisansı’na sahip olmaları gerekmektedir.

Herhangi bir kulüp üyesi değilseniz ve lisansınız yoksa; etkinliklerimize katılmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Programımız şöyle;

10 Mart Cuma akşamı İncirli’den hareket edilip E-5 üzerinden katılımcılar alınarak yola çıkılacaktır. Cumartesi sabah erken saatlerde Erciyes dağı oteller bölgesine hareket edilecek.

Zamanımız iyi değerlendirmemiz için alışveriş yapma şansı kısıtlı olacağı için katılımcıların bu şartlara uygun olacak şekilde tüm hazırlıklarını yapmış olarak İstanbul’dan hareket etmelerini önemle rica ederiz.

Teleferik ile 2900 metreye hareket edilip sonrasında 1 saatlik yürüyüş ile kamp yerine ulaşılacak.

Pazar sabaha karşı hava şartlarının durumuna göre 03:00 gibi zirveye hareket ve zirve denemesi; zirve denemesi sonrası kamp toplanıp ve dönüş için hareket edilecektir.

Pazartesi günü sabaha karşı 02:00 civarı İstanbul’a gelmeyi planlıyoruz.

NOTLAR:

Çadır, Tulum, Kask, Tencere ve Ocak Seti ,Kartuş (Gaz), Termos ,4/3 veya 4/4 Taban Ayakkabı, Eldiven (İç ve Dış ve iki parmak) ,Tozluk , Alt Üst Kabuk (Goretex özellikli) / Kaz Tüyü / Ceket / Polar, Baton, Kafa Lambası, Mat, Gözlük / Kar Gözlüğü (google), Balaklava / Bere / Buff, 60+ 10 LT Dağcılık çantası, Kürek, Emniyet Kemeri, Kazma, Krampon, Karabina (iki adet D karabina ve bir hms karabina), Emniyet veya iniş aleti (Atc veya sekizli), Yardımcı ip (En az iki tane 5mm ve 6mm 150cm boyunda )

Notlar

 • Bu bir Süphan Doğa Sporları Kulübü Derneği ve UGO Turizm ortak faaliyetidir.
 • Faaliyet öncesinde iletişim amaçlı Whatsapp grubu oluşturularak iletişime geçilecektir. Bu gruptan biniş saatleri ve detaylı bilgiler verilecektir.
 • Lütfen biniş saatinden 5 dakika önce durakta olunuz.
 • Acil bir durum olduğunda yukarıdaki iletişim bilgilerinden iletişime geçebilirsiniz.
 • UGO Turizm, hava muhalefeti ya da olumsuz şartlar sebebiyle faaliyeti iptal etme ya da lokasyonu değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Öngörülemeyen sebeplerden dolayı faaliyetin bitiş saati değişiklik gösterebilir.
 • Faaliyet minimum 15 katılımcı ile gerçekleşecektir. Katılımcı sayılarına rehberler dahil değildir.

Fiyat Bilgisi:1- Araç yakıt paylaşımlı (kendi araçlarımızla) 1500tl. 2-İstanbuldan hareket edecek Servisle 2500tl. Araç transferi faaliyetin başlamasına iki gün kala netleşecektir.

Bu faaliyet kapsamında katılımı kesinleşen katılımcıların, 08.03.2023 tarihine kadar faaliyet ücretlerini isim ve faaliyet açıklaması ekleyerek aşağıdaki IBAN numarasına göndermelerini rica ederiz.

Dahil Olanlar;

Rehberlik

İstanbul Kayseri arası otobüs ulaşımı

Seyahat Sigortası

Dahil Olmayanlar;

Tüm kişisel ihtiyaçlar

Faaliyet boyunca tüketilecek yiyecek – içecekler

Teleferik

Malzeme ihtiyacı olanlara sınırlı sayıda kamp ve teknik malzeme kiralama yoluyla temin edilebilecektir. (Tırmanış için çadır, kazma, krampon ve kask kiralanabilir)

Ücretin Yatırılacağı Hesap Numarası

Adem Gül

Akbank – TR74 0004 6000 1988 8000 1436 49

 • Doğada hava ve arazi koşulları değişiklik gösterebileceği için sağlık koşulları elvermeyen kişilerin katılması önerilmemektedir.
 • Doğa faaliyetlerinin risk içerdiği katılımcılar tarafından bilinmelidir. Etkinliğe bunu göz önünde bulundurarak katılmanızı tavsiye ederiz.
 • Faaliyetlere yüzük, küpe ve benzeri takı ile gelmemenizi öneririz.
 • Doğaya organik olsa dahi çöp bırakılmamasını rica ederiz. Lütfen yanınızda çöpünüzü taşıyabileceğiniz poşet vb malzemeler bulundurunuz.
 • Sigara yalnızca molalar sırasında ve gruptan uzakta içilebilir. Ayrıca izmaritlerinizi de lütfen yere atmayınız.
 • Faaliyetlerimizde alkol tüketmek yasaktır.

KAYIT FORMU

Aşağıdaki İletişim Bilgilerinden Sorularınızı Sorabilir veya Kayıt Yaptırabilirsiniz.
Adem Gül
0533 323 0775
Nejdet Bozkurt
0506 6981425

Soru / Önerileriniz / Özel Faaliyet talepleriniz için bize e-mail atabilirsiniz.

İşleniyor…
İşlem başarılı! Listeye girdiniz.
%d blogcu bunu beğendi: