Süphan Dağı Kış Tırmanışı Faaliyeti

12 – 15 Mart 2020

Süphan Dağcılık olarak, ilk tırmanış faaliyetimizi topluluğumuza adını veren, Türkiye’nin en yüksek 3’üncü dağı olan Süphan Dağı’nda (4.058m) gerçekleştireceğiz.

12-15 Mart 2020 tarihlerinde gerçekleşecek olan faaliyetimizi katılmak için kış dağcılığı eğitimleriniz tam olmalıdır. Süphan Dağcılık ya da TDF, farklı kulüp veya topluluklardan almış olduğunuz eğitimler geçerlidir.

Faaliyetmizin tahmini başlangıç saati 12 Mart Saat 12:00, bitiş saati ise 15 Mart saat 16:00 olarak belirlenmiştir. Lütfen uçuş saatlerinizi bu tarihlere göre ayarlayınız.

İstanbul’dan gelecek katılımcılarımız 12 Mart sabahı 7.10’daki Pegasus uçuşuyla Van’a ulaşabilirler. Yeterli zamanımızın kalabilmesi açısından tüm katılımcıların bu uçuşu tercih etmesini öneririz. 9.15’teki THY/Anadolu Jet uçuşunun tercih edildiği durumda ise gün bitmeden kamp alanına varabilmek amacıyla daha hızlı hareket edeceğiz. Diğer şehirlerden faaliyetimize katılacakların da en geç 12.00’da Van Ferit Melen Havalimanı’nda olmasını rica ederiz.

Hava şartlarını da göz önünde bulundurarak iki alternatifli bir faaliyet hazırlanmıştır.

Alternatif 1: 12 Mart günü sonunda kamp alanına ulaşmayı planlıyoruz. 13 Mart Cuma günü sabaha karşı hava şartlarının da uygun olması durumunda zirveye hareket edeceğiz. Zirve dönüşünde yine kamp alanında kalacağız ve 14 Mart günü kamptan ayrılarak Adilcevaz’a giderek Süphan Doğa Sporları Pansiyonu’nda konaklayacağız. 15 Mart’ta ise kahvaltımızı yaptıktan sonra Adilcevaz’dan Van’a dönüş yapacağız.

Alternatif 2: 12 Mart günü sonunda kamp alanına ulaşmayı planlıyoruz. 13 Mart Cuma günü hava şartlarının uygun olmaması durumunda bu günü kampta geçireceğiz ve ekstra gün opsiyonumuzu kullanarak 14 Mart günü sabaha karşı zirveye hareket edeceğiz. Zirve dönüşünde kamp alanında kalacağız ve 15 Mart günü kamptan ayrılarak doğrudan Van’a hareket edeceğiz. Kahvaltımızı yaptıktan sonra uçuşlar için Van Ferit Melen Havalimanı’na hareket edeceğiz.

15 Mart saat 16.00 itibariyle faaliyetimizi sonlandıracağız.

Notlar

 • Bu bir UGO Travel faaliyetidir.
 • Faaliyet öncesinde iletişim amaçlı Whatsapp grubu oluşturularak iletişime geçilecektir. Bu gruptan biniş saatleri ve detaylı bilgiler verilecektir.
 • Lütfen biniş saatinden 5 dakika önce durakta olunuz.
 • Acil bir durum olduğunda yukarıdaki iletişim bilgilerinden iletişime geçebilirsiniz.
 • UGO Travel, hava muhalefeti ya da olumsuz şartlar sebebiyle faaliyeti iptal etme ya da lokasyonu değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Bu bir doğa sporudur. Öngörülemeyen sebeplerden dolayı faaliyetin bitiş saati değişiklik gösterebilir.
 • Faaliyet minimum 15 katılımcı ile gerçekleşecektir. Maksimum katılımcı sayısı ise 30 kişidir. Katılımcı sayılarına rehberler dahil değildir.

 • Doğada hava ve arazi koşulları değişiklik gösterebileceği için sağlık koşulları elvermeyen kişilerin katılması önerilmemektedir.
 • Doğa faaliyetlerinin risk içerdiği katılımcılar tarafından bilinmelidir. Etkinliğe bunu göz önünde bulundurarak katılmanızı tavsiye ederiz.
 • Faaliyetlere yüzük, küpe ve benzeri takı ile gelmemenizi öneririz.
 • Doğaya organik olsa dahi çöp bırakılmamasını rica ederiz. Lütfen yanınızda çöpünüzü taşıyabileceğiniz poşet vb malzemeler bulundurunuz.
 • Sigara yalnızca molalar sırasında ve gruptan uzakta içilebilir. Ayrıca izmaritlerinizi de lütfen yere atmayınız.
 • Faaliyetlerimizde alkol tüketmek yasaktır.
 • Uçak biletlerinizi, hava muhalefeti sebebiyle faaliyetin değişebilme ihtimalinden ötürü değiştirebilir almanızı öneririz.

Fiyat Bilgisi: 470 TL

Katılımcı sayısı 15 kişi altında olduğu takdirde 30 TL eklenecektir.

Bu faaliyet kapsamında katılımı kesinleşen katılımcıların, 8 Mart 2020 tarihine kadar faaliyet ücretlerini isim ve faaliyet açıklaması ekleyerek aşağıdaki IBAN numarasına göndermelerini rica ederiz.

Faaliyete katılımını 8 Mart 2020’den önce iptal eden kullanıcılara ücretin tamamı iade edilecektir.

Dahil Olanlar;

Van Merkez/Havalimanı – Süphan Gidiş Dönüş Ulaşım

Rehberlik

Seyahat Sigortası

Dahil Olmayanlar;

Gidiş Dönüş Uçak Bileti

Tüm kişisel İhtiyaçlar

Faaliyet boyunca tüketilecek yiyecek – içecekler

Konaklama

Gaz talebinde bulunan için gaz ücreti

Malzeme ihtiyacı olanlara sınırlı sayıda kamp ve teknik malzeme kiralama yoluyla temin edilebilecektir.

Ücretin Yatırılacağı Hesap Numarası

Adem Gül

Akbank – TR74 0004 6000 1988 8000 1436 49

KAYIT FORMU

Faaliyetle ilgili aşağıdaki İletişim Bilgilerinden Sorularınızı Sorabilir veya Rezervasyon Yaptırabilirsiniz.
Adem Gül
0533 323 0775
Nejdet Bozkurt
05066981425

Soru / Önerileriniz / Özel Faaliyet talepleriniz için bize e-mail atabilirsiniz.

İşleniyor…
İşlem başarılı! Listeye girdiniz.

%d blogcu bunu beğendi: