HAKKARİ YAYLALARI BUZULLARI TREKKİNG TURU 8-12 HAZİRAN 2023

8-12 HAZİRAN 2023

Süphan dağcılığın iddialı olduğu yeni bir etkinliğimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Yayla (zoma); yöre halkının yaz mevsiminde hayvanlarını otlatmak ve ürünlerini değerlendirmek için göç ettikleri, geleneksel kara çadırları ile yaşadıkları yerlerdir. Doğa temelli turizm olanaklarını sunmaları adına da kullanılabilir bir özellik göstermektedir. Mayıs ayı başlarında başlayan yayla yaşamı Ekim ayının sonuna kadar sürebilmektedir. Hakkâri başta görsel güzellikler olmak üzere, diğer birçok doğal çekiciliğinin yanında farklı mikro klima alanlarına sahip olması ve zengin kültürel yaşamı sayesinde yaylacılığa ve yayla turizminde önemli bir yer almaktadır. Bu anlamda renkliliği ve zenginliği yansıtan illerden biri olan Hakkâri, doğal güzellikler, flora, hayvan varlığı ve insan ilişkileri açısından da oldukça ilgi çekicidir.

Cilo Buzul sıradağları, Türkiye’nin en büyük Buzulları, Sirk gölleri, yüksek platoları, derin vadileri, endemik canlı ve bitki türleri, dağları ve yaylaları, aynı gün içerisinde dört mevsimi yaşayacağınız inanılmaz bir coğrafya…..

Sizleri çok deneyimli Mihmandarlar Adem Gül ve Nejdet Bozkurt liderliğinde 8-12 Haziran 2023 tarihlerinde bu güzellikleri keşfetmeye davet ediyoruz.

Faaliyetimiz 8 Haziran 2023 tarihinde Van’da buluşmayla başlayacak ve yine 12 Haziran 2023 de Van’da sonlanacaktır.

Faaliyet Programımız şöyle;

8 Haziran 2023: Van havaalanında buluşma en geç saat 12.00. Geleneksel Van kahvaltımızı yapıp Hakkâri’ye hareket ediyoruz ve Yüksekova yolu üzerinde Devrimci gençlik köprüsünde fotoğrafları çektirdikten sonra Depin’de Zap Nehri kenarında kampımızı kuruyoruz. Akşam yöresel yemekler için Hakkari merkezdeki lokantamızda yemeklerimizi yiyip sonrasında kampımızda istirahate çekiliyoruz.

9 Haziran 2023 : Sabah erkenden kalkıp kahvaltımızı yapıyoruz ve aracımızla devasa buzulların olduğu Reşko dağı eteklerine gidiyoruz.

Cennet Cehennem olarakta bilinen, Türkiye’nin en yüksek ikinci dağı Reşko 4137m buzullarına yürüyüş. Vadi büyüleyici bir görselliğe sahip. Vadinin yukarısında binlerce yıllık devasa buzullar bulunuyor. İki -iki buçuk saatlik yürüyüşle ulaşılabilen vadi rengârenk çiçekleri ve çevresini saran karlı tepelerle dört mevsimin bir arada yaşandığı doğa harikası yerler arasında. Akşam tekrardan kampımıza geri dönüyoruz ve akşam yemeğinden sonra istirahate çekiliyoruz.

10 Haziran 20223 Sabah erkenden kalkıp kahvaltımızı yaptıktan sonra Zap suyunun üzerinde eşsiz görüntüleri ile soğuk sularında yüzebileceğiniz iki muhteşem şelaleleri ziyaret edeceğiz. Bu şelaleler Ore şelalesi ve Kaval köyündeki Kaval şelalesi tatbikîde mayo ve bikinilerinizi almayı unutmayın😊😎

11 Haziran 2023 Sabah erkenden kalkıp kahvaltımızı yaptıktan sonra, Hakkâri yakınlarındaki en güzel yaylalardan biri olan 3300 m. rakımlı Berçelan Yaylası, Hakkari çevresindeki diğer yaylalar gibi yöre halkının yazın hayvanlarını otlatmak ve ürünlerini değerlendirmek için göç ettikleri, geleneksel kara çadırları ile yaşadıkları bir yayladır. Bu yaylada bulunan Seyithan ve Lis buzul göllerine yürüyüş yapıp Karadağ 3650m zirve yapacağız. Günün sonunda Kamp alanına dönüp akşam yemeğimizi yiyip dinlenmeye geçeceğiz.

12 Haziran 2023 Bugün artık dönüş günümüz kahvaltımızı yaptıktan sonra pek dönmek istemesekte Van havaalanına gidiyoruz ve misafirlerimizi yeni bir etkinlikte buluşma dileğiyle uğurluyoruz.

Reklamlar

Notlar

 • Faaliyet öncesinde iletişim amaçlı Whatsapp grubu oluşturularak iletişime geçilecektir. Bu gruptan biniş saatleri ve detaylı bilgiler verilecektir.
 • Acil bir durum olduğunda aşağıdaki iletişim bilgilerinden iletişime geçebilirsiniz.
 • Uçuşlarınızı 8 Haziran 2023 12.00’de Van’da olacak şekilde, 12 Haziran da ise saat 17.00’den Van’dan hareket edecek planlamanızı rica ederiz.
 • Sızero Travel, hava muhalefeti ya da olumsuz şartlar sebebiyle faaliyeti iptal etme ya da lokasyonu değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Öngörülemeyen sebeplerden dolayı faaliyetin bitiş saati değişiklik gösterebilir.
 • Faaliyet minimum 8 katılımcı ile gerçekleşecektir. Maksimum katılımcı sayısı ise 14 kişidir. Katılımcı sayılarına rehberler dahil değildir.
 • Uçak biletlerinizi, hava muhalefeti sebebiyle faaliyetin değişebilme ihtimalinden ötürü değiştirebilir almanızı öneririz.
 • Doğada hava ve arazi koşulları değişiklik gösterebileceği için sağlık koşulları elvermeyen kişilerin katılması önerilmemektedir.
 • Doğa faaliyetlerinin risk içerdiği katılımcılar tarafından bilinmelidir. Etkinliğe bunu göz önünde bulundurarak katılmanızı tavsiye ederiz.
 • Faaliyetlere yüzük, küpe ve benzeri takı ile gelmemenizi öneririz.
 • Doğaya organik olsa dahi çöp bırakılmamasını rica ederiz. Lütfen yanınızda çöpünüzü taşıyabileceğiniz poşet vb malzemeler bulundurunuz.
 • Sigara yalnızca molalar sırasında ve gruptan uzakta içilebilir. Ayrıca izmaritlerinizi de lütfen yere atmayınız.
 • Faaliyetlerimizde alkol tüketmek yasaktır.
 • Bu bir Sızero Travel faaliyetidir.

Fiyat Bilgisi: 9.500 tl Bu fiyat katılımcı ve artan yakıt fiyatlarından dolayı değişiklik gösterebilir, anlayışınız için teşekkürler.

Bu faaliyet kapsamında katılımı kesinleşen katılımcıların, 5 Haziran 2023 tarihine kadar faaliyet ücretlerini isim ve faaliyet açıklaması ekleyerek aşağıdaki IBAN numarasına göndermelerini rica ederiz. Bu tarihe kadar ücretini göndermeyen katılımcıların doldurmuş olduğu talep formu geçersiz sayılacaktır.

Ücrete Dahil Olanlar;

Van Ferit Melen Havalimanı’ndan itibaren tüm Ulaşım

Rehberlik , ilk günkü geleneksel Van kahvaltısı

A sınıfı acenta ve turizm sigortası

Kamp alanı hizmetleri(duş,wc,çadır alanı)

Tüm akşam yemekeleri, tüm kahvaltılar, günlük lanch paketleri(su,çikolata,meyve,kuruyemiş) ve sıcak su, çay, kahve

Dahil Olmayanlar;

Buluşma noktasına ulaşım

Tüm kişisel İhtiyaçlar

Alkollü içecekler

Ekstra hizmet talepleri

Faaliyet boyunca kampta ve dağda verilen yemek ve kumanyalar dışında tüketilecek yiyecek – içecekler.

GEREKLİ EKİPMANLAR:

Çadır, mat ,termos , konfor derecesi en az -1 derece olan uyku tulumu, baton, güneş kremi, güneş gözlüğü, şapka, yağmur geçişleri olabilir yağmurluk, bileği saran en az 4/2 taban bot, alt üst içilk, Polar Hırka, alt üst yağmur ve rüzgarı geçirmeyecek ceket, eldiven, baff, yedek çorap ,tepe lambası ,ilk yardım seti baton, 35lt sırt çantası,

Ücretin Yatırılacağı Hesap Numarası

Adem Gül

İş Bankası: TR710006400000110211380743

KAYIT FORMU

Aşağıdaki İletişim Bilgilerinden Sorularınızı Sorabilir veya Kayıt Yaptırabilirsiniz.
Adem Gül
0533 323 0775
Nejdet Bozkurt
0506 698 1425

Soru / Önerileriniz / Özel Faaliyet talepleriniz için bize e-mail atabilirsiniz.

İşleniyor…
İşlem başarılı! Listeye girdiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: