Ağrı Dağı Zirve Faaliyeti 2. Grup Eylül 2022

03-09 Eylül 2022

2022 yılı Ağrı maratonumuzun ikinci grubu 03-09 Eylül 2022 tarihleriyle devam ediyoruz.

Dünyanın en büyük volkanik, Avrupa’nın en yüksek dağlarından birisi olan Ağrı Dağı, bulunduğu konum itibariyle açık bir havada birden fazla ülkeyi görmenizi olanak sağlamasının yanı sıra mitolojik olarak da gizemler barındırmasıyla bilinmektedir. Gelin tüm bu güzellikleri birlikte keşfedelim, birlikte Türkiye’nin çatısına tırmanalım.

Tırmanışı gerçekleştireceğimiz Güney rotasında teknik bir zorluk bulunmamakla birlikte, herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan, 3000 metre üstünde yürüyüşler gerçekleştirmiş ve kondisyonu iyi olan kişiler bu faaliyete katılabilir.

Faaliyetimiz 03 Eylül 2022 tarihinde Van’da buluşmayla başlayacak ve yine 09 Eylül 2022’de Van’da sonlanacaktır.

Faaliyet Programımız şöyle;

3 Eylül 2022:En geç öğlen 12.00’da Van’da olmanızı rica ediyoruz. Faaliyetimiz bu saatte başlamış olacaktır. Van’da buluştuktan sonra kahvaltı ve hazırlıklarımızı yaparak Doğubayazıt’a hareket edeceğiz. Burada bölgenin en güzel otellerinden birinde konaklayacağız. Akşam yemeğimizi yedikten sonra faaliyetimize hazır olmak adına dinlenmeye geçeceğiz.

4 Eylül 2022 Sabah otelde yapacağımız kahvaltıdan sonra dağa ulaşım için Çevirme Köyü’ne hareket edeceğiz. Buradan itibaren araçlara veda ederek yüklerimizi katırlara yükleyeceğiz. Burada aynı zamanda faaliyette tüketeceğimiz kumanyalarımızı alacağız ve yaklaşık 5 saatlik bir yürüyüşle 3.200 metrede bulunan ana kampa ulaşacağız. İlk kampımızı 3.200’de kuracağız. Ardından dağa uyum adına ufak tefek yürüyüşler yapacağız, akşam yemeğimizi yedikten sonra ertesi gün yapacağımız aklimitizasyon tırmanışı için çadırlarımızda dinleniyor olacağız.

5 Eylül 2022: 3.200 metrede geçirdiğimiz ilk gecenin ardından, günü aklimitizasyon tırmanışı yaparak geçireceğiz. Kahvaltımızı yaptıktan sonra hazırlıklarımızı yaparak 4.000 metreye kadar yükseleceğimiz birkaç saatlik yürüyüş yapacağız ve burada biraz vakit geçireceğiz. Daha sonrasında ise 3.200 metredeki kampımıza geri döneceğiz. Yine serbest vakitle dinlenip, yemeğimizi yedikten sonra ertesi gün 4.200 metre kampına hareket için dinlenmeye geçeceğiz.

6 Eylül 2022: Sabah kahvaltımızı yapacağız ve hazırlıklarımızı yaparak 4.200 metredeki kampımıza hareket edeceğiz. Yüklerimizi yine katırlara yükleyeceğiz, sadece yol boyunca ihtiyacımız olacak malzemeleri yanımıza alarak devam edeceğiz. Kampa ulaştıktan sonra çadırlarımızı kurarak kampa yerleşeceğiz. Ardından yemeğimizi yiyerek gece zirveye hareket etmek üzere uyumaya geçeceğiz.

7 Eylül 2022: Hava durumuna göre gece 02.00 – 03.00 arasında zirveye hareket edeceğiz. Yaklaşık 7 saatlik bir yürüyüşle zirveye ulaşmayı planlıyoruz. Zirvede biraz dinlendikten sonra inişe geçeceğiz. 4.200 kampına geldikten sonra biraz dinlendikten sonra, kampımızı toplayarak 3.200 metredeki ana kampımıza dönüş yapacağız. Daha sonrasında akşam yemeğimizi yiyerek dinleneceğiz.

8 Eylül 2022: Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra dağdan inerek Doğubeyazıt’taki otelimize yerleşeceğiz. Burada serbest zamanla birlikte katılmak isteyenlerle İshak Paşa Sarayı, Nuh’un Gemisi, Meteor Çukuru’na geziler yapacağız. Daha sonrasında otele dönüp son günün tadını çıkaracağız.

9 Eylül 2022: Artık faaliyetimiz sonlanıyor. Sabah erken saatte kahvaltımızı yaparak Van’a hareket edeceğiz. Yol üstünde Muradiye Şelalesi’ni görmek için biraz mola vereceğiz. Daha sonrasında ise öğlen 15.00 gibi faaliyetimizi sonlandıracağız.

Reklamlar

Notlar

 • Bu bir Süphan Doğa Sporları Kulübü Derneği ve UGO Turizm ortak faaliyetidir.
 • Faaliyet öncesinde iletişim amaçlı Whatsapp grubu oluşturularak iletişime geçilecektir. Bu gruptan biniş saatleri ve detaylı bilgiler verilecektir.
 • Uçuşlarınızı 3 Eylül 12.00’de Van’da olacak şekilde, 9 Eylül ise saat 16.00’dan Van’dan hareket edecek planlamanızı rica ederiz.
 • UGO Turizm, hava muhalefeti ya da olumsuz şartlar sebebiyle faaliyeti iptal etme ya da lokasyonu değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Faaliyet minimum 8 katılımcı ile gerçekleşecektir. Maksimum katılımcı sayısı ise 16 kişidir. Katılımcı sayılarına rehberler dahil değildir.
 • Araçlarımıza; sosyal mesafeye ve Sağlık Bakanlığı’nın yapmış olduğu açıklamalara uygun olarak araca yolcu alınacaktır.
 • Doğada hava ve arazi koşulları değişiklik gösterebileceği için sağlık koşulları elvermeyen kişilerin katılması önerilmemektedir.
 • Doğa faaliyetlerinin risk içerdiği katılımcılar tarafından bilinmelidir. Etkinliğe bunu göz önünde bulundurarak katılmanızı tavsiye ederiz.
 • Doğaya organik olsa dahi çöp bırakılmamasını rica ederiz. Lütfen yanınızda çöpünüzü taşıyabileceğiniz poşet vb malzemeler bulundurunuz.
 • Sigara yalnızca molalar sırasında ve gruptan uzakta içilebilir. Ayrıca izmaritlerinizi de lütfen yere atmayınız.
 • Faaliyetlerimizde alkol tüketmek yasaktır.
 • Uçak biletlerinizi, hava muhalefeti sebebiyle faaliyetin değişebilme ihtimalinden ötürü değiştirebilir almanızı öneririz.
 • Acil bir durum olduğunda aşağıdaki iletişim bilgilerinden iletişime geçebilirsiniz.

Fiyat Bilgisi: Ülkemizde sürekli artan yakıt ve diğer maliyetlerden dolayı, faaliyete 10 gün kala açıklanacaktır. Anlayışınız için teşekkürler.

8-11 Kişi :

12-16 Kişi :

17-20 Kişi

Bu faaliyet kapsamında katılımı kesinleşen katılımcıların, 15 Agustos 2022 tarihine kadar faaliyet ücretlerini isim ve faaliyet açıklaması ekleyerek aşağıdaki IBAN numarasına göndermelerini rica ederiz. Bu tarihe kadar ücretini göndermeyen katılımcıların doldurmuş olduğu talep formu geçersiz sayılacaktır.

Not: Yurt dışından faaliyetimize katılacak yabancı uyruklu misafirlerimiz fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçiniz.

Ücrete Dahil Olanlar;

Van Ferit Melen Havalimanı’ndan itibaren tüm Ulaşım

Rehberlik

Seyahat Sigortası

Dağdaki Tüm Yemekler ve Kumanya

2 gece Otel konaklama

Oteldeki 2 gündeki kahvaltı

Konaklama (Odalar İki kişiliktir. Tek kalmak isteyenler farkını otele ödeyebileceklerdir)

Dahil Olmayanlar;

Buluşma noktasına ulaşım

Tüm kişisel İhtiyaçlar

Faaliyet boyunca oteldeki ekstralar ve dağda verilen kumanyalar dışında tüketilecek yiyecek – içecekler.

Şehirdeki akşam yemekleri.

Malzeme ihtiyacı olanlara sınırlı sayıda kamp ve teknik malzeme kiralama yoluyla temin edilebilecektir.

Ücretin Yatırılacağı Hesap Numarası

Adem Gül

Akbank – TR74 0004 6000 1988 8000 1436 49

KAYIT FORMU

Aşağıdaki İletişim Bilgilerinden Sorularınızı Sorabilir veya Kayıt Yaptırabilirsiniz.
Adem Gül
0533 323 0775
Nejdet Bozkurt

0506 6981425

Soru / Önerileriniz / Özel Faaliyet talepleriniz için bize e-mail atabilirsiniz.

İşleniyor…
İşlem başarılı! Listeye girdiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: