Kaçkar Dağları Zirve Faaliyeti

Reklamlar

22 – 27 Ağustos 2020

Süphan Dağcılık olarak rotamızı bu sefer büyüleyici bir doğaya çevirdik: Doğu Karadeniz… Doğu Karadeniz Dağları, nam-ı diğer Kaçkar Dağları Türkiye’nin en yüksek zirvelerinden birine ev sahipliği yapıyor.

Kaçkar Dağları Milli parkı içinde, Artvin – Erzurum – Rize sınırları arasında kalan Kaçkar Dağı 3.932 metre yüksekliğe sahip, Türkiye’nin dördüncü en yüksek dağıdır.  Etrafında bir çok buzul gölünü ve yaylayı barındıran Kaçkar Dağı’nın etekleri, kış mevsimi hariç adeta bir çiçek tarlası gibi olur. Yemyeşil yaylalar ve adeta her yerinden fışkırırcasına akan dereleri ile bir cenneti andırır.

Süphan Dağcılık olarak yaz sezonunun son demlerini de bu eşsiz dağı ziyaret ederek taçlandırmak istedik ve unutulmaz anılara gebe bir Kaçkar Zirve faaliyeti hazırladık. Üstelik sadece Kaçkar değil, Bulut Dağları’nda da bir zirve denemesi yapacağız.

Dağın güney rotasından yani Yusufeli tarafından dağa ulaşarak gerçekleştireceğimiz tırmanış faaliyetimiz kondisyonu iyi olan her doğa sporcusu ve doğasever için uygundur.

Faaliyet Programımız şöyle;

22 Ağustos 2020: Erzurum havaalanındaki buluşmamızın ardından Yusufeli’ne doğru yola çıkıyoruz. Tortum Şelalesi gezisinin ardından Yusufeli’de alışveriş ve yemek molası veriyoruz. Son hazırlıklar tamamlandıktan sonra Yaylalar Köyü’ne yolculuğumuz başlıyor. Akşam yemeğini Yaylalar Köyü’nde, geceyi geçireceğimiz pansiyonumuzda yiyeceğiz.

23 Ağustos 2020: Sabah kahvaltımızı yapıp, çantalarımızı katırlara yükledikten sonra kamp alanına doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. (Fazla malzemelerimizi pansiyonda emanet bırakabiliriz).

Araçla Olgunlar Köyü’ne gittikten sonda dere kenarında yaklaşık 3-4 saat sürecek keyifli bir yürüyüş ile Dilberdüzü kamp alanında kampımızı kurarak çadırlarımıza yerleşiyoruz. Günü iyi dinlenip beslenerek geçiriyoruz. Sabah yapacağımız zirve faaliyeti için erkenden dinlenmeye çekiliyoruz. Bölgede aklimitizasyon için küçük yürüyüşler yapabiliriz.

24 Ağustos 2020: Havanın durumuna göre gece 03.00 – 04.00 arasında zirve tırmanışı için hareket edeceğiz. Kamp alanının 300 metre ilerisinde başlayan dik yokuşu aştıktan sonra 3376 metre yükseklikte bir inci tanesi gibi duran Büyük Deniz Gölü’nde mola veriyoruz. Yaklaşık 7 saat sürecek bir yürüyüş ile zirveye varıyoruz. Dönüşte Büyük Deniz Gölü’nde yüzebiliriz. Daha sonrasında kampa dönüp konaklıyoruz.

Reklamlar

25 Ağustos 2020: Katırlara yükümüzü verip pansiyona geri dönüyoruz. Burada kısa yürüyüşler yaparak köyde gezebiliriz. İsteyen gününü dinlenerek değerlendirebilir.

26 Ağustos 2020: Güzel bir istirahatin ardından yeni bir zirve denemesi yapacağız. Kahvaltımızı yapıp Karadeniz’in güzelliklerinden Bulut Dağı’na zirve yürüyüşü yapacağız. Pansiyondan Kör Ahmet Köyü’ne araçla gidiyoruz. Bulut Vadisi’nde yürüyüş yapıp Kartal Gölü’ne gidiyoruz. Daha sonrasında zirveye ulaşıp aşıtı geçerek Olgunlar’a gidiyoruz, buradan araçlara binerek tekrar pansiyona dönüyoruz.

27 Ağustos 2020: Artık faaliyetimizi sonlandırma zamanı geldi. Kahvaltımızı yaptıktan sonra toplanıp aracımıza binerek Erzurum’a hareket ediyoruz. Burada uçuş saatlerine göre hareket ederek doğrudan havaalanına gidebiliriz ya da Erzurum’da serbest zamanla vakit geçirebiliriz.

Notlar

 • Faaliyet öncesinde iletişim amaçlı Whatsapp grubu oluşturularak iletişime geçilecektir. Bu gruptan biniş saatleri ve detaylı bilgiler verilecektir.
 • Acil bir durum olduğunda aşağıdaki iletişim bilgilerinden iletişime geçebilirsiniz.
 • Uçuşlarınızı 22 Ağustos sabah en geç 11.00’de Erzurum’da olacak şekilde, 27 Ağustos’ta ise saat 17.00’dan sonra Erzurum’dan hareket edecek planlamanızı rica ederiz.
 • UGO Travel, hava muhalefeti ya da olumsuz şartlar sebebiyle faaliyeti iptal etme ya da lokasyonu değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Öngörülemeyen sebeplerden dolayı faaliyetin bitiş saati değişiklik gösterebilir.
 • Faaliyet minimum 8 katılımcı ile gerçekleşecektir. Maksimum katılımcı sayısı ise 30 kişidir. Katılımcı sayılarına rehberler dahil değildir.
 • Araçlarımıza; sosyal mesafeye ve Sağlık Bakanlığı’nın yapmış olduğu açıklamalara uygun olarak aracın %50’si kadar yolcu alınacaktır.
Reklamlar
Reklamlar
 • Doğada hava ve arazi koşulları değişiklik gösterebileceği için sağlık koşulları elvermeyen kişilerin katılması önerilmemektedir.
 • Doğa faaliyetlerinin risk içerdiği katılımcılar tarafından bilinmelidir. Etkinliğe bunu göz önünde bulundurarak katılmanızı tavsiye ederiz.
 • Faaliyetlere yüzük, küpe ve benzeri takı ile gelmemenizi öneririz.
 • Doğaya organik olsa dahi çöp bırakılmamasını rica ederiz. Lütfen yanınızda çöpünüzü taşıyabileceğiniz poşet vb malzemeler bulundurunuz.
 • Sigara yalnızca molalar sırasında ve gruptan uzakta içilebilir. Ayrıca izmaritlerinizi de lütfen yere atmayınız.
 • Faaliyetlerimizde alkol tüketmek yasaktır.
 • Uçak biletlerinizi, hava muhalefeti sebebiyle faaliyetin değişebilme ihtimalinden ötürü değiştirebilir almanızı öneririz.
 • Bu bir UGO Travel faaliyetidir.
 • Eğer faaliyet kapsamında, çadır – tulum – yemek çadırı kamp alanından temin edilirse günlük ekstra 150 TL ücret eklenecektir.
Reklamlar

Fiyat Bilgisi: 1.900 TL

Bu faaliyet kapsamında katılımı kesinleşen katılımcıların, 7 Ağustos 2020 tarihine kadar faaliyet ücretlerini isim ve faaliyet açıklaması ekleyerek aşağıdaki IBAN numarasına göndermelerini rica ederiz. Bu tarihe kadar ücretini göndermeyen katılımcıların doldurmuş olduğu talep formu geçersiz sayılacaktır.

Ücrete Dahil Olanlar;

Erzurum Havaalanı’ndan itibaren tüm Ulaşım

Rehberlik

Seyahat Sigortası

3 Günlük Pansiyon Konaklaması

Pansiyondaki kahvaltı ve akşam yemeği

Katır Ücreti

Dahil Olmayanlar;

Buluşma noktasına ulaşım

Tüm kişisel İhtiyaçlar

Pansiyondaki kahvaltı ve akşam yemeği dışında tüketilecek yiyecek – içecekler

Kartuş

Malzeme ihtiyacı olanlara sınırlı sayıda kamp ve teknik malzeme kiralama yoluyla temin edilebilecektir.

Ücretin Yatırılacağı Hesap Numarası

Adem Gül

Akbank – TR74 0004 6000 1988 8000 1436 49

KAYIT FORMU

Aşağıdaki İletişim Bilgilerinden Sorularınızı Sorabilir veya Kayıt Yaptırabilirsiniz.
Adem Gül
0533 323 0775
Osman Bahar
0506 426 0960
Seval Bahar
0531 974 9642

Soru / Önerileriniz / Özel Faaliyet talepleriniz için bize e-mail atabilirsiniz.

İşleniyor…
İşlem başarılı! Listeye girdiniz.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: