Kaçkar Zirve Faaliyeti Ağustos 2021

27-31 Ağustos 2021

Süphan Dağcılık olarak rotamızı bu sefer büyüleyici bir doğaya çevirdik: Doğu Karadeniz… Doğu Karadeniz Dağları, nam-ı diğer Kaçkar Dağları Türkiye’nin en yüksek zirvelerinden birine ev sahipliği yapıyor.

Kaçkar Dağları Milli parkı içinde, Artvin – Erzurum – Rize sınırları arasında kalan Kaçkar Dağı 3.932 metre yüksekliğe sahip, Türkiye’nin dördüncü en yüksek dağıdır.  Etrafında bir çok buzul gölünü ve yaylayı barındıran Kaçkar Dağı’nın etekleri, kış mevsimi hariç adeta bir çiçek tarlası gibi olur. Yemyeşil yaylalar ve adeta her yerinden fışkırırcasına akan dereleri ile bir cenneti andırır.

Süphan Dağcılık olarak yaz sezonunun son demlerini de bu eşsiz dağı ziyaret ederek taçlandırmak istedik ve unutulmaz anılara gebe bir Kaçkar Zirve faaliyeti hazırladık.

Dağın güney rotasından yani Yusufeli tarafından dağa ulaşarak gerçekleştireceğimiz tırmanış faaliyetimiz kondisyonu iyi olan her doğa sporcusu ve doğasever için uygundur.

Faaliyet Programımız şöyle;

27 Ağustos 2021: Erzurum havaalanındaki buluşmamızın ardından Yusufeli’ne doğru yola çıkıyoruz. Tortum Şelalesi gezisinin ardından Yusufeli’de alışveriş ve yemek molası veriyoruz. Son hazırlıklar tamamlandıktan sonra Olgunlar Köyü’ne yolculuğumuz başlıyor. Akşam yemeğini Yaylalar Köyü’nde, geceyi geçireceğimiz pansiyonumuzda yiyeceğiz.

28 Ağustos 2021: Sabah kahvaltımızı yapıp kamp yükü ile çiçekler içerisinden Dilberdüzü kamp alanına doğru yürüyüşümüze başlıyoruz.

29 Ağustos 2021: Havanın durumuna göre gece 03.00 – 04.00 arasında zirve tırmanışı için hareket edeceğiz. Kamp alanının 300 metre ilerisinde başlayan dik yokuşu aştıktan sonra 3376 metre yükseklikte bir inci tanesi gibi duran Büyük Deniz Gölü’nde mola veriyoruz. Yaklaşık 7 saat sürecek bir yürüyüş ile zirveye varıyoruz. Dönüşte Büyük Deniz Gölü’nde yüzebiliriz. Daha sonrasında kampa dönüp konaklıyoruz.

30 Ağustos 2021: Coğrafyanın değişken hava koşulları nedeniyle planlanan zirve gününde zirve yapılamaması durumu için yedek gün.

Önceki gün zirve yapılması durumunda Olgunlara inip pansiyonda kalabiliriz*. Pansiyona yerleştikten sonra isteyenlerle Bulut Vadisi’ne doğa yürüyüşü yaparak günü değerlendirecek olup dileyenlerde pansiyonda dinlenmenin keyfini çıkarabilir.

*Yedek gün için pansiyon ücreti katılımcıya aittir.

31 Ağustos 2021: Zirvenin ilk gün yada ikinci gün yapılmış olmasına göre pansiyondan direkt araca yada kamp alanından dönerek araca geçerek Erzurum’a hareket edip faaliyeti havalimanında sonlandırmak üzere yola koyuluyoruz.

Reklamlar

Notlar

 • Bu bir Süphan Doğa Sporları Kulübü Derneği ve UGO Travel ortak faaliyetidir.
 • Faaliyet öncesinde iletişim amaçlı Whatsapp grubu oluşturularak iletişime geçilecektir. Bu gruptan biniş saatleri ve detaylı bilgiler verilecektir.
 • Uçuşlarınızı 27 Ağustos sabah 10.00’da Erzurum’da olacak şekilde, 31 Ağustos’ta ise saat 18.00’den Erzurum’dan hareket edecek şekilde planlamanızı rica ederiz.
 • UGO Travel, hava muhalefeti ya da olumsuz şartlar sebebiyle faaliyeti iptal etme ya da lokasyonu değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Faaliyet minimum 10 katılımcı ile gerçekleşecektir. Maksimum katılımcı sayısı ise 20 kişidir. Katılımcı sayılarına rehberler dahil değildir.
 • Araçlarımıza; sosyal mesafeye ve Sağlık Bakanlığı’nın yapmış olduğu açıklamalara uygun olarak aracın %50’si kadar yolcu alınacaktır.
 • Doğada hava ve arazi koşulları değişiklik gösterebileceği için sağlık koşulları elvermeyen kişilerin katılması önerilmemektedir.
 • Doğa faaliyetlerinin risk içerdiği katılımcılar tarafından bilinmelidir. Etkinliğe bunu göz önünde bulundurarak katılmanızı tavsiye ederiz.
 • Doğaya organik olsa dahi çöp bırakılmamasını rica ederiz. Lütfen yanınızda çöpünüzü taşıyabileceğiniz poşet vb malzemeler bulundurunuz.
 • Sigara yalnızca molalar sırasında ve gruptan uzakta içilebilir. Ayrıca izmaritlerinizi de lütfen yere atmayınız.
 • Faaliyetlerimizde alkol tüketmek yasaktır.
 • Uçak biletlerinizi, hava muhalefeti sebebiyle faaliyetin değişebilme ihtimalinden ötürü değiştirebilir almanızı öneririz.
 • Acil bir durum olduğunda aşağıdaki iletişim bilgilerinden iletişime geçebilirsiniz.

Fiyat Bilgisi: 2.000 TL

Bu faaliyet kapsamında katılımı kesinleşen katılımcıların, 20 Ağustos 2021 tarihine kadar faaliyet ücretlerini isim ve faaliyet açıklaması ekleyerek aşağıdaki IBAN numarasına göndermelerini rica ederiz. Bu tarihe kadar ücretini göndermeyen katılımcıların doldurmuş olduğu talep formu geçersiz sayılacaktır.

Ücrete Dahil Olanlar;

Erzurum Havalimanı’ndan itibaren tüm Ulaşım

Rehberlik

Seyahat Sigortası

Pansiyonda 1 gündeki kahvaltı ve Akşam Yemeği

1 Gece Pansiyon Konaklama

Dahil Olmayanlar;

Buluşma noktasına ulaşım

Tüm kişisel İhtiyaçlar

Yedek günde pansiyon ücreti

Pansiyonda alınacak ektra içeçek ve yiyecekler

Malzeme ihtiyacı olanlara sınırlı sayıda kamp ve teknik malzeme kiralama yoluyla temin edilebilecektir.

Ücretin Yatırılacağı Hesap Numarası

Adem Gül

Akbank – TR74 0004 6000 1988 8000 1436 49

KAYIT FORMU

Aşağıdaki İletişim Bilgilerinden Sorularınızı Sorabilir veya Kayıt Yaptırabilirsiniz.
Adem Gül
0533 323 0775
Osman Bahar
0506 426 0960
Seval Bahar
0531 974 9642

Soru / Önerileriniz / Özel Faaliyet talepleriniz için bize e-mail atabilirsiniz.

İşleniyor…
İşlem başarılı! Listeye girdiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: