Kaldı ve Alaca Zirve Faaliyeti

9-11 Ekim 2020

Faaliyet serilerimiz devam ediyor! Bu sefer de Aladağlar’dayız…

Süphan Dağcılık olarak, 9-11 Ekim tarihlerinde şehrin stresinden biraz uzaklaşabilmek ve yazla vedalaşmak için Aladağlar’ın en afilli zirvelerinden Kaldı’ya (3.734 metre) ve Alaca’ya (3.588 metre) gidiyoruz.

9 Ekim Cuma akşamı saat 21:00’da İstanbul çıkışlı, 11 Ekim gecesi tekrar İstanbul’a varışlı olacak faaliyetimizi iki grup ve 4 rehber eşliğinde gerçekleştireceğiz. Faaliyetimize yol güzergahı dışından katılacak arkadaşlarımız için buluşma ve bitiş noktası Niğde eski otogarıdır. Faaliyete aşağıdaki formu doldurarak kayıt yaptırabilirsiniz.

Kaldı, hem teknik zorlayıcılığı hem de manzarasıyla Aladağlar’ın efsanevi zirveleri arasında yer almaktadır. Bu faaliyetimize katılacak arkadaşlarımızın temel seviyede tırmanış ve iniş bilgilerinin olması gerekmektedir.

Belli bir noktaya kadar (Avcı Veli ya da Avcı Beli olarak adlandırılan geçit) Kaldı’yla aynı rotayı takip eden Alaca ise Aladağlar’ın klasik dağcılık için en çok performans gerektiren ve keyif veren faaliyetlerinden biri sayılabilir. Bu faaliyete katılacak arkadaşlarımızın ise temel dağcılık bilgisinin olması yeterlidir.

Faaliyet Programımız şöyle;

9 Ekim Cuma: Akşam saat 21.00’da İncirli’den hareket edecek aracımız, tüm katılımcıları belirtilen duraklardan alarak Aladağlar’a doğru yol alacaktır.

10 Ekim Cumartesi: Sabah saat 07.30’da Niğde’ye varmış olmayı planlamaktayız. Kahvaltı, duruma göre ya yol üstünde (Aksaray civarında) ya da Niğde’de alışveriş molası sırasında yapılacaktır. Burada yapacağımız alışverişin ardından tekrar hareket edeceğiz ve takriben saat 10.00’da Çukurbağ Köyü’ne ulaşarak burada çantalarımızı traktöre yükleyerek, traktörle Emli Vadisi’ne hareket edeceğiz.

Öğlen 12.00 gibi ulaşacağımız Emli Vadisi’nden kamp yüklerimizle Kocadölek kamp alanına hareket edeceğiz ve bir saatten biraz fazla süren yürüyüşle kampa ulaşarak kampımızı kuracağız. Daha sonrasında irtifa uyum için bireysel ya da grup halinde ufak yürüyüşler yapabiliriz.

Akşam saat 17.00 gibi akşam yemeğimizi yiyeceğiz. Daha sonrasında ise saat 20.00 gibi sessizlik saatiyle birlikte dinlenmeye geçeceğiz.

11 Ekim Pazar: Saat 03.00 gibi kendini zirve için iyi hisseden ve katılmak isteyen herkesle birlikte zirve denemelerimize başlayacağız. Hep birlikte Avcı Beli / Veli geçidine kadar devam edeceğiz ve burada Kaldı ve Alaca zirveleri için bölüneceğiz. 2 rehberimiz Kaldı’ya giderken, 2 rehberimiz ise Alaca yönüne devam edecektir. Zirvelere ulaştıktan sonra kampa tekrar ulaşma saati 13.00 olarak öngörülmektedir. Daha sonrasında kampı toplayarak tekrar kamp yüküyle traktörden indiğimiz noktaya tekrar dönüyor ve traktörle aracımıza ulaşıyoruz. En geç saat 16.00 itibariyle Çukurbağ Köyü’nden hareket etmiş olmayı planlamaktayız. Yolda vereceğimiz bir saatlik yemek molasının ardından yola devam edecek gece 01.00 civarında faaliyetimizi tekrar İncirli’de sonlandırmış olmayı planlıyoruz.

NOT: Ülkemizi ve dünyayı etkisi altına almış olan COVID-19 virüsünün yayılımına göre faaliyetle ilgili değişiklik durumu söz konusu olabilir.

Gerekli Malzemeler

Temel Kamp Malzemeleri
Güneş Kremi

Temel Zirve Faaliyeti Malzemeleri

Soğuğa Dayanıklı Kıyafetler

Kask

Kaldı Faaliyetine Katılacaklar İçin Emniyet Kemeri, İniş Aleti, Emniyet Perlonu, Karabina

Notlar

 • Bu bir UGO Travel faaliyetidir.
 • Faaliyet öncesinde iletişim amaçlı Whatsapp grubu oluşturularak iletişime geçilecektir. Bu gruptan biniş saatleri ve detaylı bilgiler verilecektir.
 • Lütfen biniş saatinden 5 dakika önce durakta olunuz.
 • Acil bir durum olduğunda yukarıdaki iletişim bilgilerinden iletişime geçebilirsiniz.
 • UGO Travel, hava muhalefeti ya da olumsuz şartlar sebebiyle faaliyeti iptal etme ya da lokasyonu değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Bu bir doğa sporudur. Öngörülemeyen sebeplerden dolayı faaliyetin bitiş saati değişiklik gösterebilir.
 • Faaliyet minimum 8 katılımcı ile gerçekleşecektir.
 • Katılımcı sayılarına rehberler dahil değildir.
 • Faaliyetlerimizde alkol tüketmek yasaktır.

 • Doğada hava ve arazi koşulları değişiklik gösterebileceği için sağlık koşulları elvermeyen kişilerin katılması önerilmemektedir.
 • Doğa faaliyetlerinin risk içerdiği katılımcılar tarafından bilinmelidir. Etkinliğe bunu göz önünde bulundurarak katılmanızı tavsiye ederiz.
 • Doğaya organik olsa dahi çöp bırakılmamasını rica ederiz. Lütfen yanınızda çöpünüzü taşıyabileceğiniz poşet vb malzemeler bulundurunuz.
 • Sigara yalnızca molalar sırasında ve gruptan uzakta içilebilir. Ayrıca izmaritlerinizi de lütfen yere atmayınız.
 • Devam etmekte olan şehirler arası seyahatte aynı soyadını taşıyan yolcular hariç %50 yolcu kuralı sebebiyle araçlarımızda kişi sayısı sınırı vardır.

Fiyat Bilgisi

8-14 Kişi Katılımcı 900 TL

15 Kişi ve Üstü Katılımcı 800 TL

Bu faaliyet kapsamında katılımı kesinleşen katılımcıların, 30 Eylül 2020 tarihine kadar faaliyet ücretlerini isim ve faaliyet açıklaması ekleyerek aşağıdaki IBAN numarasına göndermelerini rica ederiz.

Dahil Olanlar;

Ulaşım

Rehberlik

Seyahat Sigortası

Dahil Olmayanlar;

Tüm kişisel ihtiyaçlar

Faaliyet boyunca tüketilecek yiyecek – içecekler

Malzeme ihtiyacı olanlara sınırlı sayıda kamp ve teknik malzeme kiralama yoluyla temin edilebilecektir. (Tırmanış için kemer ve kask kiralanabilir)

Ücretin Yatırılacağı Hesap Numarası

Adem Gül

Akbank – TR74 0004 6000 1988 8000 1436 49

KAYIT FORMU

Aşağıdaki İletişim Bilgilerinden Sorularınızı Sorabilirsiniz.
Adem Gül
0533 323 0774
Osman Bahar
0506 426 0960
Seval Bahar
0531 974 9642

Soru / Önerileriniz / Özel Faaliyet talepleriniz için bize e-mail atabilirsiniz.

İşleniyor…
İşlem başarılı! Listeye girdiniz.

%d blogcu bunu beğendi: