Kazbek Zirve Faaliyeti Temmuz 2022

10-16 Temmuz 2022

Gürcistan’da yer alan ve Kafkas Dağlarının en yüksek doruklarından biri olan Kazbek Dağı’na gidiyoruz.

5.054m yüksekliği ile Gürcistan’ın en yüksek dağları arasında yer alan Kazbek bembeyaz örtüsü, geniş buzul çatlakları, capcanlı doğası ile muhteşem bir tırmanış deneyimi vaad ediyor.

Bembeyaz bir piramidi andıran kütleye klasik rotadan gerçekleşecek olan tırmanışa kış dağcılık eğitimlerini tamamlamış; kazma-krampon kullanım tekniklerine hakim, başta ip birliği olmak üzere teknik bilgi ve tecrübe sahibi olan; takım ruhuna uyumlu dağcılar seçme yoluyla kabul edilecektir.

Faaliyetimiz 10 Temmuz 2022 tarihinde Tiflis’te buluşmayla başlayacak ve 16 Temmuz 2022 tarihinde yine Tiflis’te sonlanacaktır.

Faaliyet Programımız şöyle;

10 Temmuz 2022

Sabah 09:00’da Tiflis Havaalanı’nda buluşacak şekilde faaliyetimize başlıyoruz. Araç tüm katılımcıları aldıktan sonra yola çıkıyor ve Stepantsminda
kasabasının yolunu tutuyoruz. Yolda duruma göre kahvaltı için bir mola vereceğiz. Kahvaltının ardından yaklaşık 4 saatlik bir yolculukla hedefimize ulaşmayı planlıyoruz. Yine yol üstünde tarihi Ananuri Kilisesi’ni ziyaret edecek ve sonrasında ise Gudauri’de harika manzaranın tadını çıkaracağız. Öğleden sonra Stepantsminda kasabasındaki hostele yerleşecek ve kalan zamanda gezme imkanı bulacağız.

11 Temmuz 2022

Sabah 09:00’da toplanmayla birlikte çantalarımızı jiplere yükleyecek ve Trinity Kilisesi’ne hareket edeceğiz. Yarım saatlik yolculuğun ardından araçtan inecek ve yaklaşık 2.250 metredeki kilisenin oradan yüklerimizi katırlara yükledikten sonra hedefimiz 3.650 metre civarındaki Meteo kamp alanı olacak. Son bölümde kramponlarımıza ihtiyaç olacağı için görece kalın kıyafetleri ve kramponu yanımıza almayı unutmamalıyız.

15:00 civarında Meteo kamp alanına ulaşmayı planlıyoruz. Kampımızı kurup dinlenmeye çekiliyor ve irtifaya uyum sağlamaya çalışıyoruz.

12 Temmuz 2022

Normalde Meteo kamp alanında zirve denenebilir olmasına rağmen çok yorucu ve yıpratıcı oluyor. Bu sebeple sabah 10:00 gibi kampımızı topladıktan sonra, yaklaşık 3 saatlik bir yürüyüşle 4000 metre civarındaki buzulun başladığı alana tekrar kamp atıyoruz. Su imkanının olduğu bu alandan zirve dinlenmiş ve irtifa uyum sağlamış bir şekilde hareket etmeyi planlıyoruz. Günün kalan zamanın uyum sağlamak ve dinlenmekle geçecek.

Buradan sonra plan 2 alternatif şeklinde ilerleyecek;

Alternatif 1 (İlk gün zirve denemesi için şartlar uygun olursa)

13 Temmuz 2022

04:00’te zirveye hareket edeceğiz. Grubun temposuna göre değişebilmekle birlikte 13:00’da tekrar kampa dönüp, toplanarak Meteo’ya kamp atacağız ve dinlenmeye çekileceğiz.

14 Temmuz 2022: Meteo’dan kampımızı erken bir saatte toplayıp doğrudan Stepantsminda kasabasına gidecek ve otelimize yerleşeceğiz.

15 Temmuz 2022

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Tiflis’e hareket edeceğiz. Faaliyet Tiflis’te şehir merkezinde kalmak isteyenleri merkezde, dönmek isteyenleri ise havalimanında bırakarak sonlanacaktır. Uçak biletini erkene alacak arkadaşlarımızın saat 15:00 ve sonrasındaki uçaklara bilet alması önerilmektedir. Aksi takdirde uçağa yetişme problemi yaşanabilir.

Alternatif 2 (İlk gün zirve denemesi için şartlar uygun olmazsa)

13 Temmuz 2022

Bugün, şartlar uygun olmadığı için kampta aklimitizasyonla geçecek.

14 Temmuz 2022

04:00’te zirveye hareket edeceğiz. Grubun temposuna göre değişebilmekle birlikte 13:00’da tekrar kampa dönüp, toplanarak Meteo’ya kamp atacağız ve dinlenmeye çekileceğiz.

15 Temmuz 2022

Meteo’dan kampımızı erken bir saatte toplayıp doğrudan Stepantsminda kasabasına gidecek ve otelimize yerleşeceğiz.

16 Temmuz 2022

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Tiflis’e hareket edeceğiz. Faaliyet Tiflis’te şehir merkezinde kalmak isteyenleri merkezde, dönmek isteyenleri ise havalimanında bırakarak sonlanacaktır. Uçak biletinizi saat 15:00 ve sonrasındaki uçaklara bilet almanız önerilmektedir. Aksi takdirde uçağa yetişme problemi yaşanabilir.

ÖNEMLİ NOT:

COVİD-19 önlemleri kapsamında Gürcistan’a havayoluyla girişlerde; havayoluyla giriş sağlamak isteyen vatandaşlarımız, iki doz aşı almışlar ise sadece aşı sertifikalarını ibraz ederek PCR testine gerek duymaksızın Gürcistan’a giriş yapabilmekte; sertifika sahibi olmamaları halinde son 72 saatten eski olmayan PCR test sonuçlarını ibraz edip, girişlerinin üçüncü günü ilave bir PCR testi olma koşuluyla giriş sağlayabilmektedirler.

Gerekli Malzemeler

Kazma

Krampon

Kemer

Karabina, Yardımcı İp (Pursik)

Kış Şartlarına Uygun Dağcılık Kıyafetleri

Kış Şartlarına Uygun Kamp Ekipmanları

Baton

Güneş Kremi

Gidiş İçin Önerilen Uçuşlar / İstanbul-Tiflis

THY: 10 Temmuz / 01:20-04:35

Pegasus: 10 Temmuz / 00:05 – 03:20

Reklamlar

Notlar

 • Bu bir Süphan Doğa Sporları Kulübü Derneği ve UGO Turizm ortak faaliyetidir.
 • Faaliyet öncesinde iletişim amaçlı Whatsapp grubu oluşturularak iletişime geçilecektir. Bu gruptan biniş saatleri ve detaylı bilgiler verilecektir.
 • Uçuşlarınızı 10 Temmuz’da sabah 09.00’da Tiflis’te olacak şekilde, 16 Temmuz’da ise saat 15.00’dan Tiflis’ten hareket edecek şekilde planlamanızı rica ederiz.
 • Yedek günün kullanılmasına gerek olmadığı durumda bir gün önceden Tiflis’e dönüş yapılacağından uçak biletinizi değiştirilebilir almanızı öneririz.
 • UGO Turizm, hava muhalefeti ya da olumsuz şartlar sebebiyle faaliyeti iptal etme ya da lokasyonu değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Faaliyet minimum 10 katılımcı ile gerçekleşecektir. Sınırlı sayıda katılımcı kabul edilecek olup katılımcı sayılarına rehberler dahil değildir.
 • Doğada hava ve arazi koşulları değişiklik gösterebileceği için sağlık koşulları elvermeyen kişilerin katılması önerilmemektedir.
 • Doğa faaliyetlerinin risk içerdiği katılımcılar tarafından bilinmelidir. Etkinliğe bunu göz önünde bulundurarak katılmanızı tavsiye ederiz.
 • Doğaya organik olsa dahi çöp bırakılmamasını rica ederiz. Lütfen yanınızda çöpünüzü taşıyabileceğiniz poşet vb malzemeler bulundurunuz.
 • Sigara yalnızca molalar sırasında ve gruptan uzakta içilebilir. Ayrıca izmaritlerinizi de lütfen yere atmayınız.
 • Faaliyetlerimizde alkol tüketmek yasaktır.
 • Uçak biletlerinizi, hava muhalefeti sebebiyle faaliyetin değişebilme ihtimalinden ötürü değiştirebilir almanızı öneririz.
 • Acil bir durum olduğunda aşağıdaki iletişim bilgilerinden iletişime geçebilirsiniz.

Fiyat Bilgisi: 400 Dolar

Bu faaliyet kapsamında katılımı kesinleşen katılımcıların, 20 Haziran 2022 tarihine kadar faaliyet ücretlerini isim ve faaliyet açıklaması ekleyerek aşağıdaki IBAN numarasına göndermelerini rica ederiz. Bu tarihe kadar ücretini göndermeyen katılımcıların doldurmuş olduğu talep formu geçersiz sayılacaktır.

Ücrete Dahil Olanlar;

Tiflis’ten itibaren tüm Ulaşım

Yalnızca yukarıya çıkış için kullanılacak katır taşımacılığı (tek yön)

Rehberlik

Seyahat Sigortası

2 gece otel-pansiyon konaklama

Dahil Olmayanlar;

Buluşma noktasına ulaşım

Tüm kişisel İhtiyaçlar

Faaliyet boyunca tüketilecek yiyecek-içecek

İniş sırasında katır kullanımı katılımcının insiyatifinde ve kendisine ait

Malzeme ihtiyacı olanlara sınırlı sayıda kamp ve teknik malzeme kiralama yoluyla temin edilebilecektir.

Ücretin Yatırılacağı Hesap Numarası

Adem Gül

Akbank USD Hesap- TR95 0004 6000 1900 1000 1507 31

KAYIT FORMU

Aşağıdaki İletişim Bilgilerinden Sorularınızı Sorabilir veya Kayıt Yaptırabilirsiniz.
Adem Gül
0533 323 0775
Cemal Zerepcan
0506 284 9397

Soru / Önerileriniz / Özel Faaliyet talepleriniz için bize e-mail atabilirsiniz.

İşleniyor…
İşlem başarılı! Listeye girdiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: