Nemrut ve Süphan Dağı Zirve Faaliyeti

26 Haziran – 29 Haziran 2020

Nihayet hayat normale dönüyor ve biz de Süphan Dağcılık olarak sıradaki faaliyetimizi, hem tarihi ve doğasıyla öne çıkan hem de adımızı aldığımız bir bölgeye yapıyoruz: Nemrut ve Süphan.

Hem dünyanın ikinci büyük krater gölünü göreceğimiz hem de Türkiye’nin 4.000 metrenin üzerindeki sayılı zirvelerinden birine tırmanarak sınırlarımızla tanışacağımız bu faaliyette bize katılmaya ne dersiniz?

Faaliyetimizde rotamızı ilk olarak Bitlis ilimize bağlı Tatvan ilçesi sınırlarında yer alan Nemrut dağına (2.948 M) çeviriyoruz. Bu dağ uyuyan bir yanardağdır ve tepesindeki kraterde Nemrut krater gölü yer alır.

Geçtiğimiz yıllarda Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi kapsamında “Mükemmeliyet Ödülü” alan Nemrut Krater Gölü’ aynı zamanda dünyanın ikinci, Türkiye’nin ise en büyük krater gölü ünvanına sahip (2250m), eşsiz bir doğaya sahip olan bu göl ve dağa hayran kalmamak imkansız.

Nemrut Dağı’nda hem bu doğa harikasının tadını çıkaracak hem de zirve yapacağız.

Faaliyetimizin ikinci bölümünde ise Anadolu’nun en yüksek zirvelerinden biri olan Süphan Dağı’na (4.058) tırmanış gerçekleştireceğiz. Zorlayıcı bir rotaya sahip olan bu zirve faaliyetinde zorlu şartlarla başa çıkma yetilerinizi gözlemleme; kendinizi keşfetme fırsatı yakalayabilirsiniz.

(Süphan Zirve faaliyeti orta ve üst seviyede doğa yürüyüşü tecrübesine sahip katılımcılara uygundur; iyi bir kondisyon gerektirir)

Nemrut ve Süphan’da doğaya doyarken etkinlik boyunca Bitlis ve Van yöresinde bulunan hem tarihi hem de doğal güzellikleri göreceğiz. Bu faaliyette göreceğimiz diğer yerler arasında Akdamar Adası, Selçuklu Mezarlığı, Emir Bayındır Kümbeti, Harabe Şehir (Ahlat) ve Muradiye Şelaleri yer almaktadır.

Programımız şöyle;

26 Haziran Cuma: Sabah en geç 12.00’de Van’da buluşarak meşhur Van kahvaltısıyla faaliyetimize başlayacağız. Kahvaltımızın ardından Akdamar Adası’nı ziyaret ederek hem adayı hem de tarihi kiliseyi keşfedeceğiz. Ada gezimizin ardından sonra yolumuzu Nemrut’a çevireceğiz. Öğleden sonra kamp alanına giderek kampımızı kuracağız. Bölgenin güzelliğini keşfettikten sonra gece zirveye hareket etmek için dinlenmeye geçeceğiz.

27 Haziran Cumartesi: Sabah Nemrut’ta zirve denemesi yapacağız ve sonrasında kampımıza dönüp biraz dinleneceğiz. Daha sonrasında Süphan Dağı’na hareket ederken de bir yandan Ahlat’ta yer alan Selçuklu Mezarlığı, Emir Bayındır Kümbeti, Harabe Şehir’i göreceğiz.

Buradan sonrasında ise Süphan Dağı’na giderek kamp alanına yerleşmiş olacağız. Dinlenip yemeklerimizi yedikten sonra gece zirveye hareket etmek üzere dinlenmeye geçeceğiz.

28 Haziran Pazar: Gece 02.00-04.00 arasında, havanın durumuna göre zirveye hareket edeceğiz. Yaklaşık 7 saatlik bir yürüyüşle birlikte zirve denemesini tamamlamayı planlamaktayız. Zirveden dönüşte ise biraz dinlendikten sonra kampımızı toplayarak Van’a hareket edeceğiz. Aynı zamanda yol üstünde Muradiye Şelaleleri’ni ziyaret ederek konaklamak üzere Van’a dönüş yapacağız.

29 Haziran Pazartesi: Faaliyetimizin son gününde ise uçak saatlerinin çok erken olmasından dolayı kahvaltımızı yaptıktan sonra hava limanına hareket edeceğiz. Burada uçağı geç saatte olanlar serbest zamanla birlikte isteyen alışveriş yapabilir. Diğer grubun uçak saati geldiğinde ise yine hava limanına giderek faaliyeti sonlandıracağız.

Notlar

 • Faaliyet öncesinde iletişim amaçlı Whatsapp grubu oluşturularak iletişime geçilecektir. Bu gruptan biniş saatleri ve detaylı bilgiler verilecektir.
 • Acil bir durum olduğunda aşağıdaki iletişim bilgilerinden iletişime geçebilirsiniz.
 • Uçuşlarınızı 26 Haziran sabah 12.00’de Van’da olacak şekilde, 29 Haziran’da ise saat 15.00’dan Van’dan hareket edecek planlamanızı rica ederiz.
 • UGO Travel, hava muhalefeti ya da olumsuz şartlar sebebiyle faaliyeti iptal etme ya da lokasyonu değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Öngörülemeyen sebeplerden dolayı faaliyetin bitiş saati değişiklik gösterebilir.
 • Faaliyet minimum 8 katılımcı ile gerçekleşecektir. Maksimum katılımcı sayısı ise 30 kişidir. Katılımcı sayılarına rehberler dahil değildir.
 • Araçlarımıza; sosyal mesafeye ve Sağlık Bakanlığı’nın yapmış olduğu açıklamalara uygun olarak aracın %50’si kadar yolcu alınacaktır.
 • Doğada hava ve arazi koşulları değişiklik gösterebileceği için sağlık koşulları elvermeyen kişilerin katılması önerilmemektedir.
 • Doğa faaliyetlerinin risk içerdiği katılımcılar tarafından bilinmelidir. Etkinliğe bunu göz önünde bulundurarak katılmanızı tavsiye ederiz.
 • Faaliyetlere yüzük, küpe ve benzeri takı ile gelmemenizi öneririz.
 • Doğaya organik olsa dahi çöp bırakılmamasını rica ederiz. Lütfen yanınızda çöpünüzü taşıyabileceğiniz poşet vb malzemeler bulundurunuz.
 • Sigara yalnızca molalar sırasında ve gruptan uzakta içilebilir. Ayrıca izmaritlerinizi de lütfen yere atmayınız.
 • Faaliyetlerimizde alkol tüketmek yasaktır.
 • Uçak biletlerinizi, hava muhalefeti sebebiyle faaliyetin değişebilme ihtimalinden ötürü değiştirebilir almanızı öneririz.
 • Bu bir UGO Travel faaliyetidir.

Fiyat Bilgisi: 650 TL

Bu faaliyet kapsamında katılımı kesinleşen katılımcıların, 15 Haziran 2020 tarihine kadar faaliyet ücretlerini isim ve faaliyet açıklaması ekleyerek aşağıdaki IBAN numarasına göndermelerini rica ederiz. Bu tarihe kadar ücretini göndermeyen katılımcıların doldurmuş olduğu talep formu geçersiz sayılacaktır.

Ücrete Dahil Olanlar;

Van Ferit Melen Havalimanı’ndan itibaren tüm Ulaşım

Rehberlik

Seyahat Sigortası

Dahil Olmayanlar;

Van’a ulaşım

Tüm kişisel İhtiyaçlar

Faaliyet boyunca tüketilecek yiyecek – içecekler

Otel Konaklaması

Kartuş bedeli

Malzeme ihtiyacı olanlara sınırlı sayıda kamp ve teknik malzeme kiralama yoluyla temin edilebilecektir.

Ücretin Yatırılacağı Hesap Numarası

Adem Gül

Akbank – TR74 0004 6000 1988 8000 1436 49

KAYIT FORMU

Aşağıdaki İletişim Bilgilerinden Sorularınızı Sorabilir veya Kayıt Yaptırabilirsiniz.
Adem Gül
0533 323 0775
Osman Bahar
0506 426 0960
Seval Bahar
0531 974 9642

Soru / Önerileriniz / Özel Faaliyet talepleriniz için bize e-mail atabilirsiniz.

İşleniyor…
İşlem başarılı! Listeye girdiniz.
%d blogcu bunu beğendi: