Nemrut ve Süphan Dağı Zirve Faaliyeti 2023

15 – 18 Haziran 2023

Süphan Dağcılık olarak her yıl çok beğenilen ve yoğun ilgi gören Nemrut & Süphan faaliyetimizi bu yıl 15-18 Haziran tarihlerinde gerçekleştireceğiz.

Reklamlar

Hem dünyanın ikinci büyük krater gölünü göreceğimiz hem de Türkiye’nin 4.000 metrenin üzerindeki sayılı zirvelerinden birine tırmanarak sınırlarımızla tanışacağımız bu faaliyette bize katılmaya ne dersiniz?

Faaliyetimizde rotamızı ilk olarak Bitlis ilimize bağlı Tatvan ilçesi sınırlarında yer alan Nemrut dağına (2.948 M) çeviriyoruz. Bu dağ uyuyan bir yanardağdır ve tepesindeki kraterde Nemrut krater gölü yer alır.

Geçtiğimiz yıllarda Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi kapsamında “Mükemmeliyet Ödülü” alan Nemrut Krater Gölü’ aynı zamanda dünyanın ikinci, Türkiye’nin ise en büyük krater gölü ünvanına sahip (2250m), eşsiz bir doğaya sahip olan bu göl ve dağa hayran kalmamak imkansız.

Nemrut Dağı’nda hem bu doğa harikasının tadını çıkaracak hem de zirve yapacağız.

Faaliyetimizin ikinci bölümünde ise Anadolu’nun en yüksek zirvelerinden biri olan Süphan Dağı’na (4.058) tırmanış gerçekleştireceğiz. Zorlayıcı bir rotaya sahip olan bu zirve faaliyetinde zorlu şartlarla başa çıkma yetilerinizi gözlemleme; kendinizi keşfetme fırsatı yakalayabilirsiniz.

(Süphan Zirve faaliyeti orta ve üst seviyede doğa yürüyüşü tecrübesine sahip katılımcılara uygundur; iyi bir kondisyon gerektirir)

Reklamlar

Nemrut ve Süphan’da doğaya doyarken etkinlik boyunca Bitlis ve Van yöresinde bulunan hem tarihi hem de doğal güzellikleri göreceğiz. Bu faaliyette göreceğimiz diğer yerler arasında Akdamar Adası, Selçuklu Mezarlığı, Emir Bayındır Kümbeti, Harabe Şehir (Ahlat) ve Muradiye Şelaleri yer almaktadır.

Programımız şöyle;

15 Haziran Perşembe: Sabah en geç 12.00’de Van’da buluşarak meşhur Van kahvaltısıyla faaliyetimize başlayacağız. Kahvaltımızın ardından öğleden sonra kamp alanına giderek kampımızı kuracağız. Bölgenin güzelliğini keşfettikten sonra gece zirveye hareket etmek için dinlenmeye geçeceğiz.

16 Haziran Cuma: Sabah Nemrut’ta zirve denemesi yapacağız ve sonrasında kampımıza dönüp biraz dinleneceğiz. Daha sonrasında Süphan Dağı’na hareket ederken de bir yandan Ahlat’ta yer alan Selçuklu Mezarlığı, Emir Bayındır Kümbeti, Harabe Şehir’i göreceğiz.

Buradan sonrasında ise Süphan Dağı’na giderek kamp alanına yerleşmiş olacağız. Dinlenip yemeklerimizi yedikten sonra gece zirveye hareket etmek üzere dinlenmeye geçeceğiz.

17 Haziran Cumartesi: Gece 02.00-04.00 arasında, havanın durumuna göre zirveye hareket edeceğiz. Yaklaşık 7 saatlik bir yürüyüşle birlikte zirve denemesini tamamlamayı planlamaktayız. Zirveden dönüşte ise biraz dinlendikten sonra kampımızı toplayarak Van’a hareket edeceğiz. Aynı zamanda yol üstünde Muradiye Şelaleleri’ni ziyaret ederek konaklamak üzere Van’a dönüş yapacağız.

18 Haziran Pazar: Faaliyetimizin son gününde ise uçak saatlerine göre Akdamar Ada’sını ziyaret edeceğiz. Burada adayı ve tarihi kiliseyi gezerek manzaranın tadını çıkaracağız. Daha sonrasında ise yine uçak saatine göre hareket ederek serbest zamanla faaliyetimizi tamamlayacağız.

Notlar

 • Bu bir Süphan Doğa Sporları Kulübü ve UGO Turizm ortak faaliyetidir.
 • Faaliyet öncesinde iletişim amaçlı Whatsapp grubu oluşturularak iletişime geçilecektir. Bu gruptan biniş saatleri ve detaylı bilgiler verilecektir.
 • Uçuşlarınızı 15 Haziran sabah 12.00’de Van’da olacak şekilde, 18 Haziran’da ise saat 15.00’dan Van’dan hareket edecek planlamanızı rica ederiz.
 • UGO Turizm, hava muhalefeti ya da olumsuz şartlar sebebiyle faaliyeti iptal etme ya da lokasyonu değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Öngörülemeyen sebeplerden dolayı faaliyetin bitiş saati değişiklik gösterebilir.
 • Faaliyet minimum 8 katılımcı ile gerçekleşecektir. Maksimum katılımcı sayısı ise 30 kişidir. Katılımcı sayılarına rehberler dahil değildir.
 • Acil bir durum olduğunda aşağıdaki iletişim bilgilerinden iletişime geçebilirsiniz.
 • Doğada hava ve arazi koşulları değişiklik gösterebileceği için sağlık koşulları elvermeyen kişilerin katılması önerilmemektedir.
 • Doğa faaliyetlerinin risk içerdiği katılımcılar tarafından bilinmelidir. Etkinliğe bunu göz önünde bulundurarak katılmanızı tavsiye ederiz.
 • Faaliyetlere yüzük, küpe ve benzeri takı ile gelmemenizi öneririz.
 • Doğaya organik olsa dahi çöp bırakılmamasını rica ederiz. Lütfen yanınızda çöpünüzü taşıyabileceğiniz poşet vb malzemeler bulundurunuz.
 • Sigara yalnızca molalar sırasında ve gruptan uzakta içilebilir. Ayrıca izmaritlerinizi de lütfen yere atmayınız.
 • Faaliyetlerimizde alkol tüketmek yasaktır.
 • Uçak biletlerinizi, hava muhalefeti sebebiyle faaliyetin değişebilme ihtimalinden ötürü değiştirebilir almanızı öneririz.

Fiyat Bilgisi: Sürekli değişen maliyetlerden dolayı,maliyet bilgisini, faaliyetimizin başlamasına bir hafta kala katılımcılarımıza duyuracağız.

Bu faaliyet kapsamında katılımı kesinleşen katılımcıların, 06 Haziran 2023 tarihine kadar faaliyet ücretlerini isim ve faaliyet açıklaması ekleyerek aşağıdaki IBAN numarasına göndermelerini rica ederiz. Bu tarihe kadar ücretini göndermeyen katılımcıların doldurmuş olduğu talep formu geçersiz sayılacaktır.

Ücrete Dahil Olanlar;

Van Ferit Melen Havalimanı’ndan itibaren tüm Ulaşım

Rehberlik

Seyahat Sigortası

Bir gece otel konaklama (2 kişilik odalarda konaklama yapılacaktır, tek kişi kalınması durumunda fiyat farkı talep edilecektir.)

Dahil Olmayanlar;

Van’a ulaşım

Tüm kişisel İhtiyaçlar

Faaliyet boyunca tüketilecek yiyecek – içecekler

Kartuş bedeli

Malzeme ihtiyacı olanlara sınırlı sayıda kamp ve teknik malzeme kiralama yoluyla temin edilebilecektir.

Ücretin Yatırılacağı Hesap Numarası

Adem Gül

İş Bankası: TR710006400000110211380743

Aşağıdaki İletişim Bilgilerinden Sorularınızı Sorabilir veya Kayıt Yaptırabilirsiniz.
Adem Gül
0533 323 0775
Nejdet Bozkurt

0506 698 1425

Soru / Önerileriniz / Özel Faaliyet talepleriniz için bize e-mail atabilirsiniz.

İşleniyor…
İşlem başarılı! Listeye girdiniz.
Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: