Süphan Dağı Kış Tırmanışı 19-22 Ocak 2023

19 – 22 Ocak 2023

Süphan Dağcılık olarak 2023 kış sezonuna Süphan Kış Tırmanışı ile devam ediyoruz.

Her zaman tırmanmaktan büyük keyif aldığımız Türkiye’nin en yüksek 3’üncü dağı olan Süphan Dağı’na (4.058m), bu yıl daha erken bir tarihte, 19-22 Ocak 2023 tarihleri arasında faaliyet gerçekleştireceğiz. Bu faaliyetimize katılmak için kış dağcılığı eğitimleriniz tam olmalı, ayrıca 3000 metre üstünde bir dağa tırmanmış olmalısınız. Süphan Dağcılık ya da TDF, farklı kulüp veya topluluklardan almış olduğunuz eğitimler geçerlidir.

Bu tırmanışımıza katılacak kişilerin herhangi bir kulüpten 2023 itibari ile güncelliği olan Dağcılık Lisansı’na sahip olmaları gerekmektedir.

Herhangi bir kulüp üyesi değilseniz ve lisansınız yoksa; etkinliklerimize katılmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

19 Ocak perşembe günü sonunda kamp alanına ulaşmayı planlıyoruz. 20 ocak Cuma günü sabaha karşı hava şartlarının da uygun olması durumunda zirveye hareket edeceğiz. Zirve dönüşünde yine kamp alanında kalacağız ve 21 ocak cumartesi günü kamptan ayrılarak Vana gideceğiz Van’daki otelimizde konaklayacağız. 22 ocak ise kahvaltımızı yaptıktan sonra Van’da şehir gezisi sonrası havaalanına hareket edeceğiz.

Ek günümüzü hava durumuna göre ilk gün pansiyonda yada kampta yedek gün olarak kullanabilmek için programda hava durumuna göre değişiklik yapılabilir.

Notlar: Ayrıca hava şartları Süphan Dağı’nda tırmanış için uygun olmazsa; faaliyet rotamız Artos & Erek Dağı olacak şekilde değiştirebiliriz.

Faaliyette;4 mevsim çadır, mat, tulum(konfor derecesi -15), bileklikli 4/4 taban kış botu, kış dağcılığına uygun kıyafetler polar, gore-tex vb ceket ve alt kabuk pantalon, kaz tüyü mont yürüyüş pantolonu, iki eldiven biri iç eldiven diğeri iki parmaklı kaz tüyü veya ısı izolasyonu yüksek sentetik dolgulu, sentetik tişört, alt üst termal içlik kalın çoraplar, bere ,baf, balaklava, google gözlük ve güneş gözlüğü), baton, kask, kazma, krampon, kafa lambası, ocak-tencere seti-kartuş başlıca bulundurulması gereken malzemelerdir.

Notlar

 • Bu bir Süphan Doğa Sporları Kulübü Derneği ve UGO Turizm ortak faaliyetidir.
 • Faaliyet öncesinde iletişim amaçlı Whatsapp grubu oluşturularak iletişime geçilecektir. Bu gruptan biniş saatleri ve detaylı bilgiler verilecektir.
 • Acil bir durum olduğunda yukarıdaki iletişim bilgilerinden iletişime geçebilirsiniz.
 • UGO Turizm, hava muhalefeti ya da olumsuz şartlar sebebiyle faaliyeti iptal etme ya da lokasyonu değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Bu bir doğa sporudur. Öngörülemeyen sebeplerden dolayı faaliyetin bitiş saati değişiklik gösterebilir.
 • Faaliyet minimum 10 katılımcı ile gerçekleşecektir. Maksimum katılımcı sayısı ise 20 kişidir. Katılımcı sayılarına rehberler dahil değildir.
 • Doğada hava ve arazi koşulları değişiklik gösterebileceği için sağlık koşulları elvermeyen kişilerin katılması önerilmemektedir.
 • Doğa faaliyetlerinin risk içerdiği katılımcılar tarafından bilinmelidir. Etkinliğe bunu göz önünde bulundurarak katılmanızı tavsiye ederiz.
 • Faaliyetlere yüzük, küpe ve benzeri takı ile gelmemenizi öneririz.
 • Doğaya organik olsa dahi çöp bırakılmamasını rica ederiz. Lütfen yanınızda çöpünüzü taşıyabileceğiniz poşet vb malzemeler bulundurunuz.
 • Sigara yalnızca molalar sırasında ve gruptan uzakta içilebilir. Ayrıca izmaritlerinizi de lütfen yere atmayınız.
 • Faaliyetlerimizde alkol tüketmek yasaktır.
 • Uçak biletlerinizi, hava muhalefeti sebebiyle faaliyetin değişebilme ihtimalinden ötürü değiştirebilir almanızı öneririz.

Fiyat Bilgisi: 2100 TL

Bu faaliyet kapsamında katılımı kesinleşen katılımcıların, 13 Ocak 2023 tarihine kadar faaliyet ücretlerini isim ve faaliyet açıklaması ekleyerek aşağıdaki IBAN numarasına göndermelerini rica ederiz.

Dahil Olanlar;

Van Merkez/Havalimanı – Süphan Gidiş Dönüş Ulaşım

Bir gece otel konaklama

Rehberlik

Seyahat Sigortası

Dahil Olmayanlar;

Gidiş Dönüş Uçak Bileti

Tüm kişisel İhtiyaçlar

Faaliyet boyunca tüketilecek yiyecek – içecekler.

Bir gece otel konaklama harici diğer konaklamalar

Gaz talebinde bulunan için gaz ücreti

Malzeme ihtiyacı olanlara sınırlı sayıda kamp ve teknik malzeme kiralama yoluyla temin edilebilecektir.

Ücretin Yatırılacağı Hesap Numarası

Adem Gül

Akbank – TR74 0004 6000 1988 8000 1436 49

KAYIT FORMU

Faaliyetle ilgili aşağıdaki İletişim Bilgilerinden Sorularınızı Sorabilir veya Rezervasyon Yaptırabilirsiniz.
Adem Gül
0533 323 0775
Nejdet Bozkurt
05066981425

Soru / Önerileriniz / Özel Faaliyet talepleriniz için bize e-mail atabilirsiniz.

İşleniyor…
İşlem başarılı! Listeye girdiniz.

%d blogcu bunu beğendi: